SİTE ÜZERİNDE GOOGLE' DA
aramak için enter'a, vazgeçip sayfaya dönmek için esc basınız basın
05 Mart 2009, 02:00 TSİ - Merkez Osmaniye Haberleri

Fidan Fuarı ve Fidan Pazarı 10 Mart’ta

OSMANİYE - Osmaniye’de özellikle meyveciliğe büyük katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de de bir ilk olan Fidan Fuarı ve Fidan Pazarı düzenleneceği...

Fidan Fuarı ve Fidan Pazarı 10 Mart’ta
Foto, Başak Gazetesi

OSMANİYE - Osmaniye’de özellikle meyveciliğe büyük katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de de bir ilk olan Fidan Fuarı ve Fidan Pazarı düzenleneceği bildirildi.
Konu ile ilgili olarak Köşk Restaurant’ta basın toplantısı düzenleyen S.S. Osmaniye Meyve Fidanı Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Ağyar, Osmaniye’de meyveciliği geliştirmek ve iyileştirmek için Fidan Üreticiler Birliği olarak daha bilimsel çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi. Bunun için üniversiteler ile diyalog halinde olacaklarını ifade eden Ağyar, herşeyden önce güvene dayalı çalışmalar yapmak istediklerini ve bunun için de gerekli çalışmaları başlattıklarını bildirdi.
Türkiye’de bir ilk olarak Fidan Fuarı düzenleyeceklerini ifade eden Mustafa Ağyar, “Fidan Fuarı 10 Mart 2009 salı günü Salı Pazarı Yolu Köşk Düğün Sarayı’nda saat 14.00’da açılacaktır. Burada meyve yetiştiriciliği konusunda Pozantı tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Ali Küden tarafından seminer verilecektir. Ayrıca yine Prof.Dr. Nurettin Kaşka ve Prof.Dr. Mithat Özsan hocalarımız da misafir olarak katılacaklardır” dedi. Ağyar, aynı gün saat 16.00’da Kadirli yolu hemzemin geçit yanındaki alanda Fidan Pazarı yerinin açılışının da yapılacağını bildirdi.
Toplantıya katılan meyve yetiştiricisi Menderes Kara da Birlik Başkanı Mustafa Ağyar, Başkan Yardımcısı Mustafa Yergüler, Muhasip Dursun Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Menderes Demir ve Hakan Keskin’e böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ederek, bu organizasyonun Osmaniye meyveciliğine büyük katkısı olacağını umduğunu söyledi. Toplantıya ayrıca Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Aykut Gül, Tarım İl Müdürü Ali Çeribaş, İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Dolgun, Ticaret Borsası Başkanı İ.Hüseyin Çelik, Ziraat Odası Başkanı Bahadır Sezgin ve Orman İşletme Müdürü Mustafa Eroğlu katıldı. Katılımcılar düzenlenecek Fidan Fuarı ve Fidan Pazarı ile ilgili düşünce ve önerilerini bildirdiler.

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !

avatar

Ben Misafir değil ev sahibiyim !