Öz Demir
6.05.2020 14:20:28
"darbeden", "darbettigi".. bir gazetede bu nasıl dil bilgisi hatası? Ve bazı yerlerde Türkçe karakter kullanırken bazı yerlerde kullanmamak.. o da ilginç.

Mustafa Yüce
6.05.2020 17:42:36
Engel olanların pazar yapması engellenmelidir örnek olsun

Adana'da Kovid-19 denetimi gerçekleştiren 5 memuru darbeden 4 pazarcı yakalandı

Adana'da Kovid-19 denetimi gerçekleştiren 5 memuru darbeden 4 pazarcı yakalandı

ADANA (AA) - Adana'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsaminda denetim gerçeklestiren 5 memuru darbettigi ileri sürülen 4 pazarci gözaltina alindi.

Merkez Sariçam ilçesi Orhangazi Mahallesi'ndeki semt pazarinda, Kovid-19 nedeniyle alinan önlemler kapsaminda Il Tarim ve Orman Müdürlügü, Il Saglik Müdürlügü ve Ticaret Il Müdürlügü ile polis ve zabita personelinden olusan 5 kisilik pandemi ile mücadele ekibi denetim yapti.

Maske ve eldiven kullanimi, sosyal mesafe kuralina uyma, ürünlerin çiplak elle seçilmesinin önlenmesiyle ilgili kararlara uyulup uyulmadigini denetleyen ekibe, henüz belirlenemeyen nedenle bir grup esnaf engel olmak istedi.

Çikan tartismanin ardindan yasanan arbedede, 5 memur pazarcilar tarafindan darbedildi.

Adli Tip Biriminden darp raporu alan memurlarin sikayetçi olmasinin ardindan olaya karistigi iddia edilen 4 süpheli gözaltina alindi.

Olay ani, çevredeki vatandaslarin cep telefonu kamerasina yansidi.

- Büro Memur-Sen kinadi

Büro Memur-Sen Adana Sube Baskani Mehmet Tanriöver, yaptigi açiklamada, denetim ekibinin görevini yapmasina engel olundugunu, daha sonra da darbedildigini belirtti.

Saldiriyi kinayan Tanriöver, "Kamu çalisanlari görevlerini yapmak üzere orada bulunuyorlar. Maalesef arkadaslarimiz orada ayaklar altina alinarak darbediliyor. Halk sagligini önemseyen kamu çalisanlari bu hizmetlerinin engellenmesi neticesinde sikayetçi olmuslardir. Sendikamizin hukuk müsavirligi tarafindan da olaya karisanlar hakkinda suç duyurusunda bulunuldu." ifadesini kullandi.


Haber Kaynak : aa