İlginizi Çekebilir

1

Kastal'dan, Bakan Muş'a Ziyaret

2

Bozkurt: Arap Ülkelerinden Örnek Aldığımız Zenginleşmeyi Terk Edip Gelişmemiz Lazım

3

Eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar ve beraberindekiler tahliye edildi

4

CHP’li Tellioğlu’ndan Kadir Gecesi Mesajı

5

Osmaniye YRP'den Biden'e tepki

6

Milletvekili Kaşıkçı TBMM’de Güvenlik Korucuları’nın taleplerini yineledi

7

MHP’li Kaşıkçı: “Üniversitelerin Mühendislik Programları tekrardan ele alınmalıdır”

8

CHP’Li Tellioğlu: “Sadece Büyük Bir Lider Geleceği Küçük Kalplere Emanet Eder”

9

CHP Niğde İl Başkanı Adem’den 23 Nisan Kutlaması

10

Atay: “Tüm Dünya Çocuklarının Bayramını Gönülden Kutluyorum”AKİB'den yılın ilk yarısında 5 milyar 310 milyon dolarlık ihracat

AKİB'den yılın ilk yarısında 5 milyar 310 milyon dolarlık ihracat

MERSIN (AA) - Akdeniz Ihracatçi Birlikleri (AKIB) Koordinatör Baskani Huriye Yamanyilmaz, birliklerinin ocak-haziran döneminde 5 milyar 310 milyon dolarlik ihracat gerçeklestirdigini bildirdi.

Yamanyilmaz, yazili açiklamasinda, birlik bünyesinde haziran ayinda yapilan dis satimin, geçen yilin ayni dönemine göre yüzde 6 artarak 893,4 milyon dolar oldugunu belirtti.

Ihracatçilarin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle degisen is pratiklerine hizli uyum saglamasinin önemine deginen Yamanyilmaz, sunlari kaydetti:

"Devletimizin hizli ve etkili tedbirleri ve kapsamli destekleri sayesinde koronavirüs salginin etkili oldugu süreçte ihracatimizi kesintisiz devam ettirdik. Ticaret Bakanligimizin devreye aldigi Yeni Nesil Ticaret Diplomasisi kapsaminda teknolojinin tüm imkanlarini en üst düzeyde kullanarak ihracat pazarlarinda etkinligimizi daha da artirip, pandemi kaynakli kayiplarimizi hizlica telafi etmenin gayretini gösteriyoruz. Ülkemizin zengin ürün çesitliliginin, kaliteli ve katma degerli üretim gücünün ihracat pazarlarinda en yüksek degeri bulmasi için seferber olmayi sürdürecegiz. 2020'nin ilk yarisinda 5 milyar 310 milyon dolarlik dis satim gerçeklestirdik. Bu yili kayipsiz kapatmayi hatta geçen yil elde ettigimiz rakamlarin üzerine çikmayi hedefliyoruz. Haziran ayinda 8 sektörün 6'sinda elde ettigimiz çikislar da bu hedefe ulasabilecegimizin güçlü sinyallerini veriyor."