İlginizi Çekebilir

1

KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Sırtımdan sanki kanatlarım çıkacak gibi hissettim"

2

"Köpek memesi hastalığı"nda erken teşhis tedavi şansını artırıyor

3

Mersin Üniversitesi kalp yetersizliğinin erken tanısında yapay zeka teknolojisi kullanacak

4

Adana'da hekimler "Teletıp" uygulamasıyla hastalarına ulaşıyor

5

Gebelere tarama testlerini ruhsatlı merkezlerde yaptırmaları uyarısı

6

Eğitimde Dev Adım

7

Mersin'de kanser hastaları "Onko-Büs" hizmetiyle hastaneye götürülüyor

8

Hatay'da 60 yaş üzeri kişilere Kovid-19 aşısı yapılıyor

9

Antalya'da hastaneye başvuran kadının karnından 20 kilogramlık kitle çıkarıldı

10

KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Halen yürümekte zorluk çekiyorum"Alanya'da ilk kez yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

Alanya'da ilk kez yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde böbrek fonksiyonları bozulan hasta, böbrek çıkım darlığına yönelik "Laparoskopik (kapalı) pyeloplasti" ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

İlçede yaşayan 42 yaşındaki Sonay Mertkollu, sol yanındaki ağrı nedeniyle Aladddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Murat Uçar'a başvurdu.

Yapılan muayenede sol böbrek ile böbrekten çıkan idrar yolu arasında saplanan darlığın, böbrek fonksiyonlarını bozduğu belirlendi. Ameliyata alınan hasta, "Laparoskopik pyeloplasti" ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Operasyonu yapan Uçar, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede ilk kez "Laparoskopik pyeloplasti" yaptıklarını söyledi.

Ameliyatta dar bölgeyi çıkartarak sağlam olan kısımlarını birbirine bağladıklarını anlatan Uçar, "Laparoskopik yöntemle yapılan operasyon sonrasında hastamın bozulan böbrek fonksiyonlarının da yavaş yavaş normale dönmesini bekliyoruz." dedi.

Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ise sağlık hizmetlerinin yenilenmesi, genişlemesi ve daha kaliteli, nitelikli bir hizmet ağına kavuşması adına ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Genç ve dinamik kadroyla hastanede daha önceden yapılmayan ameliyatları gerçekleştirdiklerini kaydeden Lakadamyalı, "Laparoskopik ameliyatlar daha yaygın bir şekilde hastanemizde uygulanmaya devam edecek. Ekibimize başarılı ameliyatlarından dolayı teşekkür eder, hastamıza geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Herkese sağlıklı günler dilerim" diye konuştu.