Antalya'da apartmanda çıkan yangında iki güvercin ve bir köpek kurtarıldı

Antalya'da apartmanda çıkan yangında iki güvercin ve bir köpek kurtarıldı

ANTALYA (AA) - Antalya'da bir apartmanda çikan yanginda iki güvercin ve bir köpek itfaiye ekiplerince kurtarildi, apartmanda hasar olustu.

Muratpasa ilçesi Gençlik Mahallesi'ndeki Yali Apartmanlari Kirkdaireler blokunun birinci katinda henüz belirlenemeyen nedenle yangin çikti.

Apartman sakinlerinin 112 Acil Çagri Merkezine haber vermesi üzerine polis ve Antalya Büyüksehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yanginin çiktigi dairede bir köpegin, yangindan etkilenen üst kattaki dairede de iki güvercinin bulundugu bilgisi üzerine itfaiye ekipleri, içeriye girerek önce güvercinleri, ardindan köpegi kurtardi. Itfaiye ekipleri, yangindan etkilenen güvercinleri ve köpegi yikadi.

Yangin çiktiginda evde bulunmayan köpegin sahibi ve yanginin çiktigi dairede kiraci olan Endise Açikel, köpeginin apartmandan saglikli bir sekilde çiktigini görünce ona sarildi.

Açikel, gazetecilere, yangin sirasinda iste oldugunu, evde sadece köpeginin bulundugunu söyledi.

Olayi ögrenince köpeginin hayatindan endise duydugunu ifade eden Açikel, itfaiye ekipleri köpegini apartmandan çikarinca büyük mutluluk yasadigini kaydetti.

Itfaiye ekiplerince yaklasik yarim saatlik çalisma sonunda söndürülen yanginda, iki dairede hasar olustu.
Haber Kaynak : aa