ARAMA KURTARMA BİRİMİ GÖNÜLLÜLERİNDEN ZİYARET

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birimi Gönüllü Personelleri, Vali Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak da yer aldı.
Birim sorumlusu Yücel Erdoğan Vali Coşkun'a faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Yücel Erdoğan, "3-5 ocak tarihleri arasında 105. yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma programı kapsamında  Allahuekber Dağı Zirve Tırmanışı faaliyetine katılarak aziz şehitlerimizi 3120 metre yükseklikte anarak, İstiklal Marşımızı söyledik. Meçhul Asker Anıtı önünde şehitlerimiz için dualar okuduk. Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birimi Gönüllü Personelleri’nden 12 arkadaşımız bu faaliyette yer aldı." diye konuştu. Sarıkamış'ın Sarıgün Köyünü de ziyaret ettiklerini belirten Yücel Erdoğan, burada köy sakinleri ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerini ziyaret ettiklerini kaydetti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ömer Faruk Coşkun, Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birimi Gönüllü Personellerini tebrik ederek, "Bu vesile ile bu aziz vatan uğrunda canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." dedi.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE