ATSO'dan Kovid-19 sürecinde yeni pazarlara açılma çalışmaları sürüyor

ATSO'dan Kovid-19 sürecinde yeni pazarlara açılma çalışmaları sürüyor

ANTALYA (AA) - Antalya Ticaret ve Sanayi Odasi (ATSO) Baskani Davut Çetin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde üyelerini yeni pazarlara açmak ve ihracatlarini artirmak için yogun çalistiklarini bildirdi.

ATSO'dan yapilan açiklamada, bitki besleme ürünleri, gübre, tohum, sera ekipmanlari sektörlerinde faaliyet gösteren 11 firmanin temsilcilerinin, Ticaret Bakanligi Sanal Ticaret Heyetleri Destegi kapsaminda gerçeklestirilen organizasyonla 8 Latin Amerika ülkesinden distribütör ve ihracatçilarla bir araya geldigi aktarildi.

Açiklamada sanal heyet organizasyonu hakkinda bilgi veren ATSO Baskani Çetin, üyelerinin Latin Amerika'daki tedarikçi ve ihracatçilarla bir araya geldigini kaydetti.

Sanal ortamdaki görüsmelerin sürecegine deginen Çetin, su ifadeleri kullandi:

"ATSO olarak pandemi döneminde de üyelerimizi yeni pazarlara açmak ve ihracatlarini artirmak için yogun sekilde çalismalarimizi sürdürüyoruz. Iki hafta devam etkinlik süresince üyelerimiz 120'yi askin görüsme yapti. Görüsmelerde firmalarimiz Arjantin, Ekvator, Guatemala, Kolombiya, Meksika, Paraguay, Peru ve Sili'den firmalarla bir araya geldi. Heyetimizden aldigimiz geri dönüs de çok olumlu. 2021 yilinda da benzer etkinliklerimizi sürdürecegiz. Bu görüsmelerin karsilikli ticarete ve is birliklerine dönüsmesini umuyorum. Üyelerimiz, bu dönemde sanal ortamda ikili is görüsmelerine katilma deneyimini de edinmis oldu. "

Çetin, ihracat potansiyeli olan üyelerinin, ATSO Dis Ticaret Kulübü'ne üye olarak bu heyetlere katilabilecegini, ATSO Dis Iliskiler Müdürlügü ile görüserek detayli bilgi alabileceklerini belirtti.


Haber Kaynak : .