Bucak Belediyesi ile muhtarlar bir araya geldi

Bucak Belediyesi ile muhtarlar bir araya geldi

BURDUR (AA) - Burdur'un Bucak ilçesinde Yerel Yönetimler ve Muhtarlar Bulusmasi etkinligi düzenlendi.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Oguzhan Kent Ormani'ndaki toplantida yaptigi konusmada, muhtarlarin dertlerini dinlemek, sorun ve sikintilarina çare olmak için bir araya geldiklerini söyledi.

Muhtarligin özveri isteyen gönüllülük esasina dayali bir makam oldugunu anlatan Özçelik, "AK Parti'den önce mahallesi adina hizmet veren muhtarlarimiz maalesef bugüne kadar hak ettigi ilgiyi, degeri görmüyordu. Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan'in duyarli davranisiyla hatirlanmis, külliyede üst üste yapilan toplantilarla muhtarlarimiz bir anda Türkiye gündemine gelmislerdir." diye konustu.

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Ugur da muhtarlari mahallede belediyenin bir temsilcisi gibi gördüklerini belirtti.

Bucak Belediye Baskani Emrullah Ünal da zaman zaman mahalle muhtarlariyla bir araya gelerek, fikir alisverisinde bulunduklarini kaydetti.

Her mahalleye esit sartlarda hizmet götürmeye çalistiklarini dile getiren Ünal, "Hemen hemen tüm mahallelerin ana sorunu yol. Altyapi çalismalari nedeniyle bozulan 20 kilometrelik yol asfaltla kaplandi, önümüzdeki yillarda da asfaltlama çalismalari sürdürülecek." dedi.

Toplantiya AK Parti Burdur Il Baskani Volkan Mengi, Bucak Ilçe Baskani Mustafa Oguz, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlari katildi.


Haber Kaynak : aa