İlginizi Çekebilir

1

Japonya’da Covid-19 OHAL’i 7 eyalette gevşetildi, 2 eyalette kaldırıldı

2

Sınav maratonu öncesi önemli beslenme uyarıları

3

Kars’ta baraj gölünde kuş sesleri yükseliyor

4

Yunusbey Caddesi yenileniyor

5

(ÖZEL) Ortamın aşırı steril edilmesinin zararları

6

Nemrut Dağı’nda uçurtma şenliği

7

Özel çocukların futbol maçı keyfi

8

Memleket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Hasan Sargın oldu

9

Şehit babasından Babalar Günü’nde kabristanına ziyaret

10

(Özel) Çeyrek altının imitasyonu bile 50 TLBUSKİ’de tam kapanma seferberliği

BUSKİ’de tam kapanma seferberliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü de tam kapanmayı fırsata çevirerek, özellikle normal zamanlarda trafik yoğunluğunun fazla olduğu ana arterlerde adeta hizmet seferberliği başlattı.
Bursa’nın sorunsuz bir altyapı ağına kavuşturulması için içme suyu, kanalizasyon, dere ıslahı, arıtma tesisleri, tarımsal sulama ve enerji gibi her alanda önemli yatırımları hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, sokağa çıkma kısıtlamalarını fırsata dönüştürmeye devam ediyor. Tam kapanma döneminde zemin seviyesinin altında kalan rögar kapakları ve yağmursuyu ızgaraları BUSKİ ekipleri tarafından bir bir onarıyor.
Ulaşım ve trafikte oluşabilecek sorunları en aza indirmek için özellikle ana yollarda bulunan rögar kapakları ve yağmursuyu ızgaraları ile ilgili çalışmalar sokağa çıkma kısıtlamalarında hızlandırıldı. BUSKİ ekipleri, Ankara Yolu, İzmir yolu, Mudanya Yolu, Atatürk Caddesi, Setbaşı Caddesi, İnönü Caddesi, Eski Gemlik Yolu, Yalova Yolu, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Orhaneli Yolu, Dobruca Caddesi, Dikkaldırım Caddesi ve Balat Belde Caddesinde yapılacak çalışmalarla yaklaşık 500 adet rögar kapağı ve yağmursuyu ızgarasını onarıp asfalt seviyesine getirmeyi planlanıyor.

Anahtar Kelimeler: buski’de tam kapanma seferberliği