CHP Ekonomi Masası heyeti Adana'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

CHP Ekonomi Masası heyeti Adana'da iş dünyası temsilcileriyle buluştu

ADANA (AA) - Aralarinda genel baskan yardimcilari, milletvekilleri ve Parti Meclisi (PM) üyeleri bulunan CHP Ekonomi Masasi heyeti, Adana'da is dünyasi temsilcileriyle bir araya geldi.

"CHP Ekonomi Otobüsü" adi verilen üzeri giydirilmis otobüsle kente gelen Genel Baskan Yardimcisi ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, genel baskan yardimcilari Ahmet Akin, Fethi Açikel ve Veli Agbaba ile milletvekilleri Aykut Erdogdu, Akif Hamzeçebi, Orhan Saribal, Çetin Osman Budak ve Mehmet Güzelmansur partilerinin Adana Il Baskanligini ziyaret etti.

Heyet daha sonra, kentteki bir otelde sanayi odalari, borsalar, ziraat ve esnaf odalari ile derneklerin temsilcilerinin de katildigi toplanti yapti.

CHP Genel Baskan Yardimcisi ve Parti Sözcüsü Öztrak, burada yaptigi konusmada, heyetin ekonomiyi izlemekle görevlendirildigini söyledi.

Milletvekillerinin sahada da çalismalar yaptigini ve raporlar sunduklarini anlatan Öztrak, son dönemde hem esnafin hem de KOBI'lerin dertlerini dinleyip, onlarin sorunlarinin çözümüyle ilgili alanda olduklarini ifade etti.

Öztrak, CHP Ekonomi Masasi'nin kuruldugu 2018 yilindan bugüne kadar birçok çözüm önerisi sundugunu belirterek, bunlari il il dolasip is insanlari, ziraat odalari ve sivil toplum kuruluslariyla paylastiklarini dile getirdi.

Türkiye'nin ekonomi yönetimini elestiren Öztrak, sunlari kaydetti:

"Ülkemizin içine düstügü buhrandan ancak yeni kurallarla, yeni kurumlarla ve yeni kadrolarla çikilabilecegini düsünüyoruz. Yeni kurallar, yeni Anayasa... Yani tüm özgürlüklerimizin güvence altina alindigi, hesap veren bir idarenin oldugu, güçlü yepyeni bir demokratik parlamenter sisteme geçis. 37'nci kurultayimizda kabul edilen Ikinci Yüzyila Çagri Beyannamesi ülkemizi, içine düstügü devlet krizinden ve ekonomik buhrandan çikaracak bir yol haritasi veriyor. Partimizin bütün kurultay delegeleri de bu çagriyi imzaladi. Partimiz, ülkemizin yasadigi büyük buhrani asmak, devlet krizi ve ekonomik krizi sonlandirmak için 4 ayakli bir strateji öneriyor. Bunun 4 ayagi hukuk devleti ve demokrasi, üreten Türkiye, güçlü sosyal devlet ve sürdürülebilirlik. Böyle bir programla ancak bu buhrandan çikabiliriz."

Öztrak'in konusmasinin ardindan toplanti basina kapali devam etti.Haber Kaynak : aa