İlginizi Çekebilir

1

Ağrı Belediye Başkanı Sayan Covid-19’a yakalandı

2

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan bir araya geldi

3

Birleşik Krallık’ta son 50 yılın en büyük yerel seçimi

4

KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Güleç’ten işlem yasağı açıklaması

5

Vali ve milletvekilleri çalışmaları inceledi

6

İş Güvenliği Haftası’nda KARDEMİR ve Karabük Belediyesi’nden kurtarma tatbikatı

7

İtalya’da son 24 saatte 11 bin 807 yeni vaka

8

Erasmus öğrencisinin fotoğraf ihtiyacı Vefa Destek Grubu tarafından karşılandı

9

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, Büyükelçi Meyer-Landrut ile görüştü

10

Borsa günü yükselişle kapattıDiyarbakır’da TSE Covid-19 güvenli hizmet belgeli kaymakamlık

Diyarbakır’da TSE Covid-19 güvenli hizmet belgeli kaymakamlık

Kayapınar ilçe Kaymakamlığı, Türkiye’de, Türk Standartları Enstitüsü(TSE) den Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini alan ilk ve tek Kaymakamlık oldu. Covid-19 Güvenlik Hizmet Belgesi’ni TSE Diyarbakır Müdürü Mehmet Genç’ten alan Kayapınar ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ünal Koç, emeği geçenlere teşekkür etti.
Diyarbakır merkez Kayapınar ilçe Kaymakamlığı hizmet binasında Covid-19 salgınının önlenmesine yönelik olarak uygulanan faaliyetler kapsamında, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yayınlanan "Hizmet Sektörü için COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Klavuzu " esas alınarak; tüm önlem, faaliyet ve kontroller tanımlanarak uygulamaya alındı.
TSE’nin yayımladığı bahse konu klavuz doğrultusunda Kayapınar ilçe Kaymakamlığı tarafından yapılan faaliyetlerin belgelendirilmesi amacıyla, TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğüne başvuruldu. Başvuru üzerine TSE Uzmanları tarafından Kaymakamlık binasında Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi denetimi gerçekleştirildi.
Yapılan denetim sonucunda ilgili kılavuzun istediği sağlayan Kayapınar Kaymakamlığı "TSE COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni almaya hak kazandı. Böylece, Kaymakamlık Hizmet Binasında salgının yayılımının önlenmesi ve Kaymakamlık personeli ile vatandaşların korunması amacıyla alınan tedbirler ve bu kapsamda yapılan çalışmaların belgelendirilmesi TSE tarafından gerçekleşmiş ve Kaymakamlık "Güvenli Hizmet" sağlayan kamu kurumları arasında yer aldı.
Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini, TSE Diyarbakır Müdürü Mehmet Genç’ten alan Kayapınar ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Ünal Koç, Kaymakamlığın, TSE’den Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesini Türkiye de alan ilk ve tek Kaymakamlık olduğunu ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.