DR. ÖZNAVRUZ: OSMANİYE’DE  SONUCU POZİTİF ÇIKAN KORONAVİRÜS VAKALARI VAR

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü Korona Virüse karşı Osmaniye genelinde alınan ve alınacak olan tedbirler ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Osmaniye'de Korona Virüs sonucu pozitif çıkan hastaların olduğu ve hastaların Osmaniye Devlet Hastanesi ana binasında tedavi altına oldukları vurgulandı. İl Sağlık Müdürü Hasan Öznavruz imzalı yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İl Sağlık Müdürlüğümüz aracılığı ile gönderilen numunelerden Sonuçları Pozitif olan vakalar Sağlık Bakanlığı tarafından Pandemi Hastanesi olarak belirlenen Osmaniye Devlet Hastanesi ana binasında oluşturulan bölümde tedavi altına alınmıştır.İlimizdeki Özel Hastanelerde tedavi altında bulunan covit-19 vakası bulunmamakla birlikte hiç bir sağlık tesisinde tıbbi malzeme ve ekipman eksiğimiz bulunmamaktadır.

Sonucu Pozitif çıkan hastaların yakın temaslıları ise 14 günlük evlerinde karantinaya alınarak günlük olarak semptomlar yönünden Müdürlüğümüz birimleri tarafından takip edilmektedir. Evde gözlem altında olan yakın temaslı hastalarımız da korona virusu belirtisi görülenler 112 aracılığıyla uygun koşullarda Hastane nakilleri yapılmaktadır"