Düziçi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yılı kutlandı.

                22 Mart 2018 Perşembe gününden itibaren başlayan kutlama etkinlikleri  ilk gün Düziçi Belediyesi tarafından esnaflarımıza 3000 bayrak dağıtımı ile başladı. 24 Mart 2018 Cumartesi günü gün anısına Cumhuriyet ilk okulunda Satranç Turnuvası düzenlendi. 25 Mart 2018 Pazar günü ise 2.Toki civarındaki alanda Kurtuluş Koşusu kapsamında at yarışları yapıldı. 27 Mart 2018 Pazartesi günü Kurtuluş yürüyüşü, aynı gün Atatürk ve Demokrasi Meydanında Atatürk ve demokrasi Şehitleri için Hacılar Merkez camiinde Mevlidi Şerif okutuldu.

                28 Mart 2018 Çarşamba günü ise Düziçi stadında icra edilen Kurtuluş programında saygı duruşu ve İstiklal marşı icra edildi. Günün anlam ve önemine binaen Kuvayi Milliye Derneği Düziçi şubesinden dursun Yeşiloğlu ve Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı tarafından konuşmalar yapıldı.

                Afrin Kahramanlarına destek amacıyla yazılan mektubun okunmasını gelen telgraflı kutlamaların okunması takip etti.

                Temsili kurtarma senaryosunun icra edilmesinin ardından günün anlamını anlatan şiirler okundu hikaye yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin eserleri okundu. Düziçi Orta Okulu öğrencileri tarafından folklor gösterisi yapıldı.

                Günün anlam ve önemine binaen düzenlenen kompozisyon ve şiir dallarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

                Her yıl yapılan THK Paraşüt  Gösterisi ve Kurtuluş Konseri, Afrin Harekatı ve şehitlerine saygı için yapılmadı.

                Resmi  Geçitle sona eren Düziçi?nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu kutlama törenlerine Osmaniye Belediye başkanı Kadir Kara, Kaymakam Mustafa Koç, Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Garnizon komutanı Yüzbaşı Serkan Esen, AK Parti ilçe başkanı Mustafa Taman, MHP ilçe başkanı Mehmet Vural, Düziçi MYO müdürü Alaeddin Yörük, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkan yardımcısı Abbas Yeşildemir ve 5 bin dolayında vatandaş grubu katıldı.