İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye’de otomobilin devrilmesi sonucu 6 kişi yaralandı

2

Osmaniye Müftüsü Çakmak, engellilere yönelik Kuran kursunu ziyaret etti

3

Osmaniye'de Pozitif Vaka 202 Oldu

4

Osmaniye'de üniversite öğrencileri terör örgütlerine karşı bilgilendirildi

5

Osmaniye’de “Üretim ve Lezzet” şenliği

6

Osmaniye’de korona virüs denetimi

7

Osmaniye merkezli 5 ilde düzenlenen PKK/KCK operasyonunda yakalanan 5 zanlıdan 3'ü tutuklandı

8

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Osmaniye'deki yatırımları inceledi

9

Osmaniye’de Pozitif Vaka Uçuyor

10

Osmaniye’de 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü yakalandıEmniyet Müdürü Okumuş hakkında herhangi adli ya da idari bir soruşturma süreci yok!

Emniyet Müdürü Okumuş hakkında herhangi adli ya da idari bir soruşturma süreci yok!

OSMANİYE - Bazı internet sitelerinde yer alan bir habere göre FETÖ terör örgütünden dolayı meslekten uzaklaştırılan bir savcı ile ilgili olarak, Osmaniye Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş hakkında, onu koruyup kolladığı ve delilleri kararttığı ile ilgili olarak yapılan haberlerin yine FETÖ destekli bir grup tarafından planlı olarak yapıldığı algılandı!

Osmaniye İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş hakkında Hakim ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi tarafından soruşturma başlatıldığının yer aldığı haberin ardından yapılan araştırmada, bahse konu dairenin konu ile ilgili olarak herhangi bir soruşturma açmadığı öğrenildi. Haberde yer alan “2014 yılında dönemin Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren tarafından F.C.C. isimli şahsın yasadışı takibe alındı” iddiası ile olarak, Tayfur Erdal Ceren’in, herhangi bir soruşturmaya maruz kalmadığı da öğrenildi.

Yine yapılan araştırmada, bahse konu şikayet dilekçesi sahibi F.C.C. isimli şahsın, Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin 13.09.2021 tarih ve 11386 sayılı raporuyla cezai ehliyetinin olmadığına dair raporunun mevcut olduğu öğrenilmiştir. Yine aynı raporun beşinci maddesinde “Beyanlarına itibar edilmez” maddesinin de yer aldığı dikkat çekti!

Diğer yandan konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Osmaniye İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş’un, bazı yayınlarda yer alan iddialarla ilgili olarak da avukatı aracılığı ile suç duyurusunda bulunduğu bilgisine ulaşıldı.

2014 tarihinden bu yana 3 emniyet müdürünün görev yaptığı Osmaniye’de bu zamana kadar gündeme gelmeyen bu iddianın, art niyetli kişiler tarafından zihinsel melekeleri yerinde olmadığı hastane raporu ile sabitlenen bir şahsın kullanılarak, basına servis edilmesinin ise, FETÖ terör örgütü ile mücadelede başarılı operasyonlara imza atan Osmaniye Emniyet Müdürü Okumuş’a yönelik bir itibar saldırısı olduğu ise üst düzey emniyet birimleri tarafından dile getirilmektedir. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı ve Osmaniye Valiliği ile yapılan görüşmede ise bahse konu Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş hakkında herhangi adli ya da idari bir soruşturma sürecinin yürütülmediği de öğrenildi.

Uzun zamandır hakkında yapılan asılsız iddia ve ithamlar ile zor durumda bırakılmaya çalışılan Osmaniye Emniyet Müdürü A. Selçuk Okumuş, özellikle asayiş ve kaçakçılık olaylarıyla mücadele ile dikkat çekiyor. Osmaniye’nin Türkiye’de en başarılı üçüncü il olduğu da Emniyet Genel Müdürlüğü kayıtlarından öğrenilmiştir.

Belirtilen bu iddialar ile ilgili olarak Osmaniye İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş’un bir basın açıklaması ya da toplantısı ile kamuoyunu aydınlatacağı da gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Ali Celal KAYMAK