İlginizi Çekebilir

1

Niğde’de ekmeğe 25 kuruş zam geldi

2

Rektör Karabulut’tan gençlere kitap çağrısı

3

Uzmanından el ve ayak bakımı önerileri

4

Başkan Ertürk pazar yeri ziyaretlerini sürdürüyor

5

Yazar adayları ders başı yaptı

6

Düzce, en yüksek rüzgar hızı ölçülen 3. şehir oldu

7

Tuzlalı kadınlar, Tuzla Belediyesi’nin kurslarında kick boks öğreniyor

8

İznik’in kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü kutlandı

9

Meteroloji’den Aydın’a fırtına uyarısı

10

Başkan Altay ve Başkan Pekyatırmacı Ardıçlı TOKİ’de incelemelerde bulunduEskişehir’deki ilk Turkovac aşısı ESOGÜ Hastanesi’nde yapıldı

Eskişehir’deki ilk Turkovac aşısı ESOGÜ Hastanesi’nde yapıldı

Yerli corona virüsü aşısı Turkovac, Rapel Faz 3 çalışmasının Eskişehir’deki ilk uygulaması Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde gerçekleştirildi.
İlk gönüllü Çukurhisar Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmeni Necati Yeşildağ oldu. Gönüllünün aşısı ESOGÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nurettin Erben tarafından yapıldı.
Yapılan açıklamada, “TURKOVAC aşısını daha önce 2 doz Sinovac aşı yaptırmış, COVID-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arasında sağlık problemi olmayan kişiler tercih edebiliyor. Aynı zamanda daha önce 2 doz Sinovac aşı yaptırmış ve 3. doz olarak Sinovac olmak isteyenler de bu çalışmaya kontrol grubu olarak katılabiliyor. Üçüncü dozunu TURKOVAC ile olmak isteyen aşı gönüllüleri "enabiz.gov.tr" sitesinden "Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol" butonuna tıklayıp Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesine başvuruda bulunabiliyor. “ denildi.