İlginizi Çekebilir

1

CHP Osmaniye Milletvekili Ünlü'den Düziçi Belediye Başkanı Öner'in partiden istifasına ilişkin açıklama:

2

Milletvekili Aydın, Besni ilçesinde incelemelerde bulundu

3

MHP’li Kaşıkçı, Hatay’ın Sorunlarını TBMM Gündeme Getirdi

4

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt "Zenginlerin yönettiği bir ülke istemiyoruz. "

5

Milletvekili Türkoğlu ve Başkan Altan'dan yaylacılara ziyaret

6

Binzet: 9 Bölgede Ücretsiz İnternet Hizmeti, 4000 Aileye Erzak Yardımı

7

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Kuytucak, kırsaldaki mahalleleri ziyaret etti

8

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret

9

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Hatay'da esnafı ziyaret etti

10

Chp’li Süllü: “Eskişehir Susuzluğa Mahkûm Ediliyor”GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU, İYİ PARTİ GENEL MERKEZİ’NDE MERAL AKŞENER’İ ZİYARET ETTİ

Gelecek Partisi tarafından 9 Kasım’da kamuoyuna açıklanan parlamenter sistemin detaylarını İYİ Parti kurmaylarıyla paylaşan Gelecek Partisi heyeti, önerdikleri modelin detaylarını aktarma fırsatı buldu.

Geçtiğimiz ay Gelecek Partisi Genel Merkezi’ne ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan İYİ Parti’ye iade-i ziyarette bulunan Gelecek Partisi heyetinde Davutoğlu’na Genel Başkan Yardımcıları Nedim Yamalı, Selçuk Özdağ, Mustafa Mente ve Ümit Yardım eşlik etti. Görüşmenin ana gündem maddesi ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin arızaları ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme dönüş oldu.

Gelecek Partisi tarafından 9 Kasım’da kamuoyuna açıklanan parlamenter sistemin detaylarını İYİ Parti kurmaylarıyla paylaşan Gelecek Partisi heyeti, önerdikleri modelin detaylarını aktarma fırsatı buldu.

Görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulunan iki lider, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap vermediğini ve mutlaka parlamenter sisteme dönülmesi gerektiğini vurguladı.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, konuya ilişkin şunları söyledi: “Ahmet Davutoğlu: Mesele bir kişi meselesi değil bir sistem meselesi, bir zihniyet meselesi. Gelecek nesillere onurla yaşayacakları bir ortam vadederken eleştirdiğimiz sistem karşısında neyi teklif ettiğimizdir. Bugün kendileriyle ana unsurlarıyla bunları paylaştık. 1961 Anayasasıyla gelen vesayetçi sisteme de, 1982 Anayasasıyla gelen melez sisteme de karşıyız. Tam, şeffaf, net, açık bir parlamenter sistem öngörüyoruz.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise ziyaretten dolayı Gelecek Partisi heyetine teşekkür ederek parlamenter sisteme dönüş konusunda Gelecek Partisi ile birçok konuda mutabık olduklarının altını çizdi. Öte yandan bir basın mensubunun İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ’a ilişkin sorusunu da yanıtlayan Akşener, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Özdağ konusu keşke böyle olmasaydı ama Sayın Özdağ'ın beni, partimizi, başkanlık divanımızın neredeyse yarısını ilzam eden, iftira boyutundaki pek çok söylemi nedeniyle kendisini Merkez Disiplin Kurulu partimizden ihraç etme kararı vermiştir.”