GÜNCELLEME - Adana'da organize suç örgütü operasyonu: 25 gözaltı

GÜNCELLEME - Adana'da organize suç örgütü operasyonu: 25 gözaltı

ADANA (AA) - Adana'da organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltina alinanlarin sayisi 25 yükseldi.

Il Emniyet Müdürlügü Kaçakçilik ve Organize Suçlarla Mücadele Subesi ekipleri, kasten adam öldürme, kasten yaralama, kisiyi hürriyetinden yoksun birakma, silah ticareti yapma, uyusturucu madde ticareti yapma suçlarini isledikleri ve vatandaslar üzerinde hakimiyet kurmaya çalistiklari ileri sürülen organize suç örgütüne yönelik çalisma baslatti.

Sorusturma kapsaminda haklarinda gözalti karari verilen 25 süpheliye ait yerleri tespit eden ekipler, özel harekat polislerinin de destegiyle 35 adrese baskin düzenledi.

Ekipler, bazi evlere kapilari kirarak girerken uzun namlulu silahli özel harekat polisleri de sokak girislerinde ve evlerin daminda önlem aldi.

Ekipler, baskin yapilan yerlerde yaptiklari aramalarda, 4 kalasnikof piyade tüfegi ile bu silahlara ait 8 sarjör, bir el bombasi, 7 balistik yelek, 17 ruhsatsiz tabanca, bir av tüfegi, 22 sarjör, 363 adet çesitli çapta ve markada tabanca fisegi, 171 adet 7,62 çapinda fisek, 20 av tüfegi fisegi ve 3 sahte kimlik ele geçirdi

Ekipler ayrica 79,71 gram eroinin yani sira çesitli miktarlarda uyusturucu madde buldu.

Operasyon kapsaminda aranan iki zanlinin daha yakalanmasiyla gözaltina alinanlarin sayisi 25'e çikti. Zanlilar, Adana Adli Tip Birimindeki saglik kontrolünün ardindan emniyet müdürlügüne götürüldü.


Haber Kaynak : aa