Cengizhan Yücesoy
30.09.2020 10:11:14
Azerbaycana seferberlik başvurusu için gitmek istiyorum ben türküm ve kardeşlerimisi asla bırakmayız eğer birgün olursa inşallah bende o ermeni şerefsizleriyle savaşmak istiyorum saygılarımla....

Isparta'da Kudüs Platformu üyelerinden Azerbaycan ordusuna gönüllü askerlik başvurusu

Isparta'da Kudüs Platformu üyelerinden Azerbaycan ordusuna gönüllü askerlik başvurusu

ISPARTA (AA) - Isparta'da Kudüs Platformu üyesi 50 kisi, Ermenistan ordusunun Azerbaycan sivil yerlesim birimlerine gerçeklestirdigi saldiri sonrasi Azerbaycan Baskonsoloslugu'na orduya katilmak amaciyla yazdiklari dilekçeyi gönderdi.

Platform Sözcüsü Evren Durmus, platform binasinda gazetecilere, yaklasik 50 kisinin, gönüllü askerlik basvurusunda bulunacagini söyledi.

Iki devlet tek millet anlayisiyla gençler olarak toplandiklarini belirten Durmus, sunlari kaydetti:

"Gönüllü askerlik dilekçesini Ankara'daki Azerbaycan Baskonsolosluguna gönderiyoruz. Herkes bilsinki bu sadece dilekçeden ibaret bir hareket degil, cani gönülden yapilan bir harekettir. Eminimki, bu sesimiz sadece Isparta'dan degil, Türkiye'nin 81 ilinden duyulacaktir. Türkiye, Baskomutanimiz Recep Tayip Erdogan önderliginde 7 düvelle savasacak güce sahiptir. Tüm dünya bilsinki, bu uyanisini, bu yükselisini kimse engellemeyecektir. Allah bu millete, bu devlete zeval vermesin. Gönlümüz, dualarimiz Azerbaycanli kardeslerimizledir. Iki devlet bir millet var olsun insallah."

Haber Kaynak : aa