İlginizi Çekebilir

1

İsrail Gazze’yi bu sabah da vurdu

2

Diyarbakır’da bayram öncesi ’kapanma’ sessizliği

3

Binanın çatısı 4’üncü kez uçtu

4

(Özel) Asansör boşluğuna düşen adam hayatını kaybetti

5

Kadıköy’de takside çay içen müşteriden taksiciye tehdit: "Sana gereken dersi verecekler"

6

Kaza yapan otomobiller park halindeki polis aracına çarptı

7

Balıkesir’de polisten 10 aranan şahsa gözaltı

8

Kars’ta ‘tam kapanmada’ 251 kişiye ceza kesildi

9

Pancar toplayan kadın hayatını kaybetti

10

(Özel) İstanbul’un göbeğinde şoke eden olay: Yaralıya yardım etmek yerine telefonunu çaldıİstanbul’da toplu taşıma araçlarında yoğunluk

İstanbul’da toplu taşıma araçlarında yoğunluk

İstanbul’da kısıtlama öncesi iftara yetişmek isteyen vatandaşlar toplu taşıma duraklarında yoğunluk oluşturdu. Sosyal mesafe kuralının unutulduğu anlar drone ile havadan görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada hafta içi saat 21.00’de başlayıp sabah saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamasının, yeni alınan kararla saat 19.00’da başlayacağını duyurmuştu. Kısıtlama öncesinde vatandaşlar mesai saatinin bitimiyle birlikte evlerinin yolunu tuttu. İftar telaşına kapılarak bir an önce evine varmak isteyen vatandaşlar metrobüs, metro gibi toplu taşıma araçları duraklarında ve içinde yoğunluğa sebep oldu. Durakta bekleyen vatandaşlar metrobüslere binmek için birbiriyle yarışırken, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Metrobüs içindeki tıka basa doluluk dikkat çekerken, duraklardaki insan seli ise drone ile havadan görüntülendi.