İlginizi Çekebilir

1

Bakanlar Düzce’de bir araya geldi

2

Fidanlık şefliğinde bulunan seranın onarımı yapılacak

3

Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı İzzetbegoviç vefatının 18. yıldönümünde anıldı

4

Kastamonu’da vaka artışını aşılama da durduramadı

5

Kente tayinciler ve öğrenciler gelmeye başlayınca ev sahipleri kira fiyatlarını arttırdı

6

Kaynarca kırmızıya büründü

7

19 aylık hukuk mücadelesinin ardından şehitlik belgesiyle oğlunun mezarına gitti

8

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togo’dan ayrıldı

9

TÜBİTAK tarafından desteklenen Oyuncak Evi projesi tamamlandı

10

Millet Bahçesi 29 Ekimde açılıyorKalp sağlığı için adım attılar

Kalp sağlığı için adım attılar

Dünya Kalp Günü etkinliği kapsamında farkındalık ortaya koymak isteyen Medicana Bursa Hastanesi ve Nilüfer Belediyesi, doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında Nilüfer Belediye ve Medicana Bursa Hastanesi çalışanları doğa yürüyüşünde bir araya geldi. Kazanpınarı Mahallesi’nden başlayan yürüyüş, Ayvaini, Ayvaköy ve Fadıllı Mahallesi’nde son buldu. Yaklaşık 15 kilometre yol kat eden sağlık ve belediye çalışanları, kalp sağlığına dikkat çekti. Özel Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü Dr. Remzi Karşı, “Kalp sağlığı son derece yaşamsal öneme sahiptir. En fazla ölüm kalp hastalıklarında meydana geliyor. Belirli risk faktörleri var. Kadınların 55 erkeklerin 45 yaşının üstünde olması, ailede kalp hastalığı olması, düzensiz beslenme, alkol ve sigara kullanımı gibi bir çok faktör kalp hastalıklarını tetiklemektedir. Biz de farkındalık oluşturmak adına bugün böyle bir yürüyüş gerçekleştirdik” dedi.
Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında böyle bir etkinliğe imza attıklarını belirten Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer, “Belediye olarak sağlık konusunda birçok çalışmamız var. Çok farklı spor dallarında etkinliklere de imza atıyoruz. Medicana Hastanesiyle de böyle bir etkinliğe imza attığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: kalp sağlığı için adım attılar