İlginizi Çekebilir

1

Uşak Üniversitesi, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı

2

Şehit Gazi Sendikası Konfederasyonundan İHA’ya plaket

3

Borsa günü düşüşle tamamladı

4

Yöresel ürünler Hanımeli ile Çorumlularla buluşacak

5

Batman’da bir evde ortalama 5 kişi yaşıyor

6

Daha temiz Tuzla için ’Çevre Zabıta’ görev başında

7

Bayram öncesi şehit aileleri unutulmadı

8

Kaymakam Koç, başarılı idareciyi evinde ziyaret ederek ödüllendirdi

9

Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu’ndan Kadıköy ziyareti

10

Malatya TSO’dan İsrail ürünlerine boykot davetiKorkuteli’nde gıda denetimi

Korkuteli’nde gıda denetimi

Korkuteli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, gıda denetim ekipleri, ilçe genelinde denetimlerini artırdı. Ekipler tüketici sağlığını üst düzeyde tutmak amacıyla Ramazan ayı dolayısıyla tüketimi artan unlu mamuller, tatlı, şeker, şekerli mamuller, et-et ürünleri, süt-süt ürünleri gibi gıda ürünlerini üreten ve satan işletmeleri kontrol etti. Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafenin korunması, işletmede çalışan personelin mutlaka maske takması, alışveriş mekanına kısıtlı sayıda müşteri alınması, el hijyeni için dezenfektan kullanılması gibi konularda da kontroller sürdü.
İlçede gerçekleşen denetimlere Tarım ve Orman İlçe Müdürü Selda Sert de katıldı. İşletmeleri bizzat denetleyen İlçe Müdürü Sert, işletme sahibine eksiklikleri iletti.
Denetimin ardından işletmeye ekipler tarafından eksiklikler hakkında tutanak yazıldı. Ramazan ayı boyunca vatandaşların bazı ürünlere daha çok ilgi gösterdiğinin altını çizen İlçe Müdürü Selda Sert, “Ramazan ayında vatandaşlarımız bazı ürünlere daha fazla ilgi gösteriyor. İlçemiz tamamında ekmek üretim yerleri ve fırınlarımızı daha sıkı denetleyeceğiz.” dedi.

Anahtar Kelimeler: korkuteli’nde gıda denetimi