Kovid-19 döneminde tüketici elektroniğine ilgi arttı

Kovid-19 döneminde tüketici elektroniğine ilgi arttı

ISTANBUL (AA) - TOLGA YANIK - LG Türkiye Pazarlama Müdürü Erkan Terzi, Kovid-19 döneminde evde geçirilen sürenin arttigini ve ürünler hakkinda daha fazla arastirma yapilabildigini belirterek, "Bu durum tüketici elektronigi alanindaki markalara satis noktasinda pozitif olarak bir dönüs sagladi." dedi.

Erkan Terzi, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Kovid-19 döneminde tüketici aliskanliklarinin degistigini belirterek, "Yeni bir dünya düzeni söylemine katiliyorum. Çok ilginç rakamlar var. Türkiye'de dijital medyanin reklam alanindaki kullanimi normalde yüzde 20-21 seviyesindeyken, su anda bu rakam markalar açisindan yüzde 55'i gösteriyor. Dijital taraftaki kullanim, tüketici aliskanliklarindan dolayi artmis durumda." ifadelerini kullandi.

Kovid-19'un etkilerinin sektörel olarak farkliliklar gösterdigine dikkati çeken Terzi, bazi sektörlerde kapanma durumuna giden birçok sirket oldugunu, ancak bazi sektörlerdeki satislarda da ciddi artislar meydana geldigini söyledi.

Terzi, evden çalismayla birlikte insanlarin Kovid-19 döneminde evde daha fazla vakit geçirdigini ve evdeki ürünlerine daha fazla dikkat ettiklerini belirterek, "Bu durum tüketici elektronigi alanindaki LG gibi markalara satis noktasinda pozitif olarak bir dönüs sagladi. Evden çalisilan süre artti ve ürünler hakkinda daha fazla arastirma yapilabiliyor." diye konustu.


- "Televizyon, Kovid-19 döneminde merkeze konulan bir ürün oldu"


Kovid-19 döneminde insanlarin ev ürünlerine ilgisinin arttigina isaret eden Terzi, sözlerini söyle sürdürdü:

"Örnegin, tüketicilere buzdolabinda uzun süre ürünlerini koruyabilecek teknolojileri anlatiyoruz. Bunun yani sira bazi ürünlerimizde bakterileri yok eden teknolojiler sunuyoruz. Bu teknolojiler tüketiciler için Kovid-19 döneminde çok daha önem tasiyor. Öte yandan, televizyon özellikle Kovid-19 döneminde merkeze konulan bir ürün oldu. Insanlar daha büyük ekranli, akilli ve daha yüksek görüntü kalitesine sahip yeni televizyon almaya basladi. Biz de bu noktada dünyanin en iyi teknolojilerini sunuyoruz.

Ayrica, evden çalismayla birlikte laptop ekranlari yetmemeye basladi ve is monitörleri tarafinda bir talep olustu. Hem evlerin ofise dönüsümü hem de evde daha fazla vakit harcamamiz tamamen bu ürünlere odaklanmamizi sagladi."

Terzi, televizyon kisminda Türkiye'de çok iddiali olduklarini belirterek, "Bunun yani sira beyaz esya, IT ürünleri, klima, mobil telefonlar gibi alanlarda, tüketici elektroniginde Türkiye'de müsterilerimize en iyi ürünleri sunmaya devam ediyoruz." dedi.


- "2021'de farkli ürün kategorilerinin Türkiye'ye gelecegini düsünüyorum"


Kovid-19'un etkisiyle tüketici aliskanliklarinda meydana gelen degisimle birlikte LG'nin farkli ürün kategorilerinin 2021'de Türkiye'ye gelecegini düsündügünü anlatan Terzi, sözlerini söyle tamamladi:

"Türkiye'de çok çesitli teknolojileri tüketicilere sunuyoruz. Örnegin, ThinQ, akilli yönetim denilen, uzaktan ürünleri kontrol edebildiginiz bir sistem. Mobil telefonlardan buzdolabina, televizyondan çamasir makinesine kadar uygulama üzerinden ürünlerin yönetilmesini saglayan bir teknoloji. Diger markalarda da uzaktan yönetim yapilabilen ürünler var. Bizim teknolojimiz, ürünlerin kendi aralarinda birbiriyle iletisim saglayabilmesi özelligiyle öne çikiyor. Ürün entegrasyonu ile bunu kastediyoruz.

Öte yandan, Türkiye'deki tüm sehirlere ürün satisi gerçeklestiriyor ve servislerimizle hizmet sagliyoruz. Satis sonrasi bütün desteklerimizi tüketicilerimize hizli bir sekilde vermeye çalisiyoruz. Ürünlerimizle ilgili birçok garanti veriyoruz. Bizim açimizdan Türkiye'nin her noktasi birbiriyle ayni. Tüketicilerimiz, hangi sehirde yasadigi fark etmeksizin bizim için çok önemli."


Haber Kaynak : aa