Kovid-19 için "Türk Işın Tedavisi" yöntemi ABD'den davet aldı

Kovid-19 için "Türk Işın Tedavisi" yöntemi ABD'den davet aldı

ISTANBUL (AA) - RD Global INVAMED'in gelistirdigi "TurkishBeam Türk Isin Tedavisi", denenmesi ve analizlerinin yapilmasi için ABD'nin tip merkezlerinden Cleveland Klinigi ve New York Üniversitesi tarafindan resmi olarak davet edildi.

RD Global INVAMED'den yapilan yazili açiklamada, "Türk Isin Tedavi Yöntemi"nin, mikroorganizmalar, mantarlar, bakteriler ve virüsler gibi organizmalarin tamamiyla yok edilmesini saglayan ve bu süreçte insanlarin hücre ve DNA'larina herhangi bir sekilde zarar vermeyen bir tedavi yöntemi oldugu bildirildi.

Verilen bilgiye göre, "Türk Isin Tedavi Yöntemi", ilk olarak Türk bilim adamlari tarafindan "TurkishBeam Seçici- Sensitiv UVC ve Lazer Tedavisi", kisaca "TurkishBeam" adi altinda kurulup gelistirildi. TurkishBeam, Türkiye kökenli dünya çapinda önemli tibbi cihaz firmasi RD Global INVAMED'in 3 yillik arastirma ve gelistirme faaliyetlerinin sonucu ortaya çikti.

2017 yilindan beri bu tedavi yöntemiyle enfeksiyona neden olan patojenler ve mikroorganizmalar üzerinde çalismalar yürüten RD Global INVAMED, Kasim 2019'dan itibaren bu çalismalarini yogun bir sekilde Kovid-19 üzerinde odaklanarak sürdürmeye devam eti.

Yapilan hayvan çalismalarindan Kovid-19 ve benzeri viral hastaliklarin tedavisi ile ilgili olumlu ve ümit verici sonuçlar alindiktan sonra, Saglik Bakanligi'na klinik çalisma basvurusu yapildi ve yapilan basvuru 4 Mayis 2020'de onaylandi.

Onayin ardindan, insanlar üzerinde uygulanmasina yönelik gerekli çalismalar baslatilirken, "TurkishBeam Türk Isin Tedavisi", denenmesi ve analizlerinin yapilmasi için ABD'nin tip merkezlerinden Cleveland Klinigi ve New York Üniversitesi tarafindan resmi olarak davet edildi.

Haber Kaynak : aa