Mersin Uluslararası Limanı'ndan iş hacmi rekoru

Mersin Uluslararası Limanı'ndan iş hacmi rekoru

MERSIN (AA) - Mersin Uluslararasi Limani'ndan (MIP) ekim ayinda gerçeklestirilen 185 bin TEU konteyner is hacmiyle rekor kirildigi bildirildi.

MIP'tan yapilan açiklamada, limanda geçen sene ekim ayinda 175 bin TEU konteynerlik is hacmi gerçeklestirildigi belirtildi.

Is hacmini bu yilin ekim ayinda 185 bin TEU konteynere çikardigi ifade edilen limanin, kendisine ait rekoru kirdigi kaydedildi.

Açiklamada görüslerine yer verilen MIP Genel Müdürü Johan Van Daele, bir rekora daha imza atan personele minnettar oldugunu belirterek, "Pandemi sürecinde tüm çalisanlarimizin ve liman kullanicilarinin sagligini mümkün olan en iyi sekilde korumak için birçok yeni is süreci ve önlemi uygulamaya koyduk. Is gücümüzün ve yönetimimizin yetkinligi ve bagliligi sayesinde üretkenlikten ödün vermeden çalismaya devam ettik." ifadelerini kullandi.

Van Daele, bölge ticaretine katki saglamayi sürdüreceklerini vurgulayarak sunlari kaydetti:

"Bu süreçte, büyüyen Türkiye ve beraberinde artan is hacmine yönelik kapasite planlama ve yatirim projeleri gelistirmenin yani sira bölgemizde ihracat ve ithalat yapan, lojistik altyapiyi olusturan bütün firmalara fayda saglayacak yenilikler sunmaya devam ediyoruz. Bölgenin ticaret ve lojistik altyapisini güçlendirmek amaciyla dijital çözümler üzerinde çalismalarimizi hizlandirdik. Teknoloji alanindaki yatirimlarimizi müsteri entegrasyonu ve saha operasyonlari otomasyonlarina odaklanarak sürdürmeyi planliyoruz."


Haber Kaynak : aa