İlginizi Çekebilir

1

Yaşlı adamın 250 bin TL’lik ziynet eşyasını çalan şüpheli yakalandı

2

Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiği, Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğine Kore bayrağı takdim etti

3

Kahramanmaraş'taki uyuşturucu operasyonunda 1 kişi tutuklandı

4

Hatay’da asayiş uygulaması

5

Hatay'da drone destekli asayiş uygulaması yapıldı

6

Şehit Astsubay Demir ve Yılmaz'ın cenazeleri Kahramanmaraş'a getirildi

7

Mersin'de tırın dorsesinden yola savrulan zeytin dolu bidonlar güvenlik kamerasında

8

Mersin’de kaçakçılık operasyonunda 2 şüpheli yakalandı

9

Adana Barosunda stajını tamamlayan 3 yeni avukat mesleğe başladı

10

Adana'da dün kaybolan gencin cesedi sulama kanalında bulunduMersin'de sağlık çalışanlarına, hastalara ve yaşlılara narenciye desteği

Mersin'de sağlık çalışanlarına, hastalara ve yaşlılara narenciye desteği

MERSİN  - Mersin Büyükşehir Belediyesince hazırlanan proje kapsamında, sağlık çalışanlarına, hastalara ve yaşlılara narenciye ürünleri dağıtılıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, narenciye üretiminde söz sahibi olan kentte "Kovid-19 Salgınına Doğal Vitamin Desteği Projesi" başlatıldı.

Bu çerçevede hazırlanan 3 kiloluk narenciye fileleri ve gıda kolileri, belediye ekiplerince Kovid-19 hastalığına yakalanan karantinadaki kişilere, yaşlı vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına dağıtılmaya başlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Halk Sağlığı Şube Müdürü Bahar Gülcay Çat Bakır, bu süreçte vatandaşların bağışıklık sisteminin güçlendirmesi gerektiğini belirtti.

Bunun için narenciye ürünleri tüketilmesi önerisinde bulunan Bakır, "Belediye olarak C vitamini deposu olarak bilinen ve kentimizi sembolize eden narenciye ürünlerini, gerek soğuk algınlığı gerek Kovid-19 gibi hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek adına dağıtmayı uygun gördük." ifadesini kullandı.