Mersin'de "scooter"lı zabıta dönemi

Mersin'de "scooter"lı zabıta dönemi

MERSIN (AA) - Mersin'in Akdeniz Belediyesi'nde görevli 15 zabita personeli, daha çevreci ve pratik kosullarda hizmet verecekleri "scooter" ile göreve basladi.

Zabitalar, yeni araçlariyla kentin en islek noktalarindan Kuvay-i Milliye Caddesi üzerindeki isletmeleri denetledi.

Zabita Müdürü Ufuk Sivaslioglu'nun da scooter ile eslik ettigi ekipler, cadde üzerindeki kaldirim isgallerine iliskin esnafa uyarilarda bulundu. Ekipleri gören vatandaslar ve esnaf, saskinlik yasadi.

Sivaslioglu, gazetecilere yaptigi açiklamada, ilçedeki 65 mahalledeki denetimlerin daha çevreci kosullarla yapilmaya baslandigini söyledi.

Pratik, yerli ve milli oldugu için yeni araçlarin tercih edildigini vurgulayan Sivasoglu, söyle konustu:

"Bölgemizdeki önemli arterlerde bundan sonra denetimlerimizi scooterlar ile yapacagiz. Çevreci ve ekonomik, gaz olayi yok. Çevreye karbonmonoksit vermiyor. Vatandaslarin da hosuna gidiyor, güzel tepkiler aliyoruz. Daha çabuk ulasiyor, en dar aralara bile çabukça girebiliyoruz. 15 arkadasimiz özellikle gündüz vakitlerinde is yeri denetimleri, isgal ve dilenci konulariyla ilgilenecekler. Bir araçla gidildigi zaman yakit harcaniyor, zararli gazlar çevreye yayiliyor, ekonomiye zarar. Ama bunda o yok. Hemen aninda ulasacagiz, kenara birakacagiz. Islemimizi yapip yolumuza devam edecegiz."
Haber Kaynak : aa