ONİKİŞUBAT  PAZARLARINDA MASKE VE ELDİVEN DENETİMİ

Kahramanmaraş Onikişubat Tarım ve Orman  Müdürlüğü, Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlattığı Pazar denetimlerini sıkılaştırarakOnikişubat  Emniyet Amirliği ve Onikişubat Belediyesi Zabıta Ekipleri, Pazar yerlerine giriş ve çıkışları kontrol ederek ilçe pazarlarında sıkı denetim yapıldı.

Semt pazarlarında denetim ekipleri tarafından öğleden önce pazarcıları tek tek dolaşarak maske ve eldiven takmaları konusunda bilgilendirme yapılarak tek tek uyarıldı. Öğleden sonra yapılan denetimde tüm uyarılara rağmen maske ve eldivensiz çalışan pazarcıları tespit eden denetim ekipleri pazarcılara cezai işlem uyguladı.

Denetimlerle ilgili olarak Onikişubat Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre  birçok ilden daha büyük olan ilçemizde günlük kurulan pazar yerlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Belediye ekipleriyle beraber koordineli olarak denetlendiğini belirterek vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyet göstermeleri istendi. Sağlıklı Pazar yerleri oluşturarak giriş ve çıkışlar kontrol edilerek vatandaşlarımız için denetim ve kontrollerin aralıksız bir şekilde devam edileceğini ve kurallara uymayanlara gerekli cezai işlemlerin yapılacağını bildirildi.