İlginizi Çekebilir

1

Bakan Koca: “Aşılama hızında en iyi performans Türkiye’nin”

2

Sıcak havalar kalp hastalıklarını tetikleyebilir

3

Fedakar sağlık çalışanı babalar, Kovid-19'la mücadelede yaşadıkları zorlukları unutamıyor

4

Parkinsonda derin beyin stimülasyonu ile hareket özgürlüğü

5

Doç. Dr. Erdem Güven, izsiz kol germede J-Plasma teknolojisini anlattı

6

Başparmak çıkıntısı ve tedavisi

7

Uzm. Dr. Menteş: "Hastalıktan bir an önce kurtulmanın yolu aşıdır"

8

Prof. Dr. Çalış, "Vatandaşlarımız Covid-19 aşısı için E-nabız üzerinden gönüllü olabilirler"

9

Geniz eti, çocuklarda birçok sağlık sorununu tetikleyebilir

10

Tekrarlayan bel ağrıları bel fıtığının habercisi olabilirOSMANİYE DEVLET HASTANESİ'NDE KORONAVİRÜS TANI LABORATUVAR KURULDU

Osmaniye Devlet Hastanesinde Koronavirüs tanı Laboratuvarı kuruldu.

Osmaniye Devlet Hastanesinde Koronavirüs tanı Laboratuvarı kuruldu.
Başhekim Op.Dr.Tamer Gülsur, Eğitim Araştırma ve Üniversite Hastanelerinde uygulanan immün plazma tedavisine başlandığını belirtti.
Laboratuvarda günlük yaklaşık 350 - 450 test yapılabileceğini, 800 test kapasitesine çıkılabileceğini ifade eden Gülsur, şunları kaydetti:
"Koronavirüs şüpheli hastalardan alınan sürüntü örnekleri Adana'ya gönderilmekteydi, daha hızlı ve pratik sonuç elde etmek için hastanemiz Merkez Laboratuvarının yanına 2 PCR cihazı, 2 biyogüvenlik kabini ve diğer teknik donanım malzemelerinden oluşan PCR Laboratuvarımızı hızlı bir şekilde kurmuş bulunmaktayız. Laboratuvarımızda günlük yaklaşık 350 - 450 test yapılmakta olup,800 test kapasitesine çıkılabilmektedir. Laboratuvarımız Sağlık Bakanlığı kalite standartlarında başarı ile hizmet vermektedir. Ayrıca Koronavirüs enfeksiyonu geçirmiş ve iyileşmiş kişilerin kanlarından elde edilen immün plazmalar hastanemizde kritik hastalarımıza başarı ile uygulanmakta, olumlu sonuçlar alınmaktadır."
Gülsur, çalışma ve hizmetlerin gurur verici nitelikte olduğunu kaydetti.
Güldür, "Başarı bir ekip işidir, bu ekipte yer alan tüm uzman hekimlerimize, Biyolog, Lab teknisyeni, otomasyon personelleri, temizlik personellerimize ve emeği geçen tüm idarecilerimize, ayrıca desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkürü ediyoruz" dedi.