İlginizi Çekebilir

1

Belediye ekmeği 2 TL oldu

2

osmaniye’de 2 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti

3

Osmaniye'de son durum: 373 kişide korona virüs tespit edildi

4

Koronavirüs osmaniye’de can almaya devam ediyor.

5

30 Kasım 2021 Koronavirüste son durum: 326 kişide tespit edildi.

6

Osmaniye’de Covid’de son durum: 307 kişinin testi pozitif çıktı 3 kişi hayatını kaybetti.

7

Un zamlandı Çukurova'da kadınlar yufka ekmek mesaisinde

8

TFF 3. Lig: Osmaniyespor FK: 1 - Formül Erbaaspor: 1

9

Osmaniye'de Covit-19 Ölümleri Korkutuyor

10

Osmaniye'de Pozitif Vaka 419 OlduOsmaniye Valisi Dr. Yılmaz'ın Muhtarlar Günü Mesajı

Osmaniye Valisi Dr. Yılmaz'ın Muhtarlar Günü Mesajı

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, muhtarlar günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Vali Dr. Yılmaz, açıklamalarında şu görüşlere yer verdi: 

"Bugün; yerel yönetimlerinizin temel taşını oluşturan, devletimizin vatandaşlarımıza açılan ilk kapısı olan muhtarlık müessesesinin kuruluş yıl dönümdür. Dolayısıyla vatandaşla devlet arasında önemli bir vazife üstlenen muhtarlarımız, yerel halkımızın özgür irade ve oylarıyla seçilip, demokrasi nehrimizi besleyerek, “halkın kendi kendini yönetmesi” ilkesinin de en eski yerel yönetim örneğini teşkil eder.

Temel gayesi millete hizmet etmek olan, iki asırlıkköklü bir geçmişe sahip olan muhtarlıklarımız; vatandaşlarımızın sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olarak, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynamakta ve devletle milletimizin bütünleşmesinde kilit taşı görevi üstlenmektedir. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır.

Şehitler Diyarı GüzelOsmaniye’mizin her alanda gelişmesi ve kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine ve düşüncelerine ihtiyacımız vardır. İnanıyorum ki; her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle hizmetlerini sürdürerek, yerelde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini iletme ve bunlara çözüm bulma noktasında çalışmalarına devam edeceklerdir.

Osmaniye Valiliği olarak bizlerde üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle; ilimizde yer alan tüm mahalle ve köy muhtarlarımız ve kamu kurum ve kuruluşlarımızla kamu hizmetlerini sunma noktasında iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü imkanı sağlayacak, ilimizin gayri safi milli hasılasını yükselterek, vatandaşlarımızın refah seviyelerini arttıracak projeleri hayata geçirme gayreti içerisinde var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle;böylesine önemli bir görevi icra eden, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü'nü” kutluyor,kendilerini milletimizin hizmetine adayan tüm muhtarlarımıza ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum."


Anahtar Kelimeler: Osmaniye Valisi . Yılmaz' Muhtarlar Mesajı