Osmaniye’de Kovid -19 değerlendirme toplantısı yapıldı

Osmaniye’de Kovid -19 değerlendirme toplantısı yapıldı

OSMANIYE (AA) – Osmaniye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsaminda pandemi degerlendirme toplantisi yapildi.

Vali Erdinç Yilmaz baskanliginda Valilik Ahmet Cevdet Pasa salonunda gerçeklestirilen toplantida koronavirüs salgini konusunda daha önce alinan tedbirler degerlendirilerek, kontrollü sosyal hayat kapsaminda alinmasi gereken önlemlere dair görüs alisverisinde bulunuldu.

Toplantida koronavirüs vakalarinda artis olduguna dikkat çeken Vali Yilmaz, bu anlamda salginla mücadeleye devam edeceklerini belirti.

Salginin kontrol altina alinmasi için kurallara uyulmasinin önemli oldugunu ifade eden Yilmaz, “Tüm tedbirleri aliyoruz. Vatandaslarimizi, bu virüsten korumak için sürekli uyarmaliyiz. Bu yüzden denetimleri artiracagiz. Içinde bulundugumuz süreçte lütfen taziye ziyaretleri ve dügünlere gitmeyelim. Ev ziyaretlerini erteleyelim" diye konustu.

Il Saglik Müdürü Hasan Öznavruz da, toplantida salgin sürecinde yapilan çalismalar, alinmasi planlanan tedbirler hakkinda bilgi verdi.


Haber Kaynak : .