Yusuf Sevinç
9.07.2020 17:54:17
Ben o atölyede çalıştım 2 gün paketleri açtık masalar paketliydi bahçe temizliği yaptık canımız çıktı. Yani orda benimde emeğim var

Osmaniye’de tasarım beceri merkezi ve atölyesi açıldı

Osmaniye’de tasarım beceri merkezi ve atölyesi açıldı

OSMANIYE (AA) - Osmaniye Milli Egitim Müdürlügü tarafindan "Küçük Dokunuslar Büyük Mutluluklar Projesi" kapsaminda Tasarim Beceri Merkezi ve Atölyesi açildi

Vali Erdinç Yilmaz, Eyüp Sultan Mahallesi'ndeki merkezin açilisinda yaptigi konusmada, kentte dezavantajli kadin ve gençler için tasarim beceri merkezi ve atölyeleri kuruldugunu belirtti.

Merkezin kentte hayirli olmasi temennisinde bulunan Yilmaz, "Bu atölyelerden ilimizdeki hanimlarin ve çocuklarimizin çok fayda görecegine, burada aldiklari kurslar sayesinde yeteneklerini gelistireceklerine ve mesleki kapasitelerine katkida bulunacaklarina inaniyorum. Projenin yapilmasinda emegi ve katkisi olan herkese tesekkür ediyorum. Ilimize hayirli ugurlu olsun." dedi.

Il Milli Egitim Müdürü Aydin Albak da merkezin Dogu Akdeniz Kalkinma Ajansi (DOGAKA) tarafindan desteklenen proje kapsaminda yapildigini söyledi.

Albak, Tasarim Beceri Merkezinde seramik, resim, müzik, ses kayit, küçük onarim ve teknoloji tasarimdan olusan atölyeler bulundugunu aktardi.

Konusmalarin ardindan Tasarim Beceri Merkezi ve Atölyesinin açilisi yapildi.


Haber Kaynak : aa