Apodayı
10.12.2019 21:00:30
İşkur oradaki resimde bulunanları almamıştır bence reklam yapıyor sadece işkur da bile torpil dönüyor bu düzen değişmez değişmeyecektir

OSMANİYE'DE 65 KİŞİYE TEKSTİL FABRİKASINDA İŞ

Çalışma ve İş Kurumu Osmaniye İl Müdürlüğü ile Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Bulut Tekstil firmaları arasında imzalanan protokol ile 65 kişi, istihdam garantili işbaşı eğitim programı kapsamında fabrikada işe başlayacak.
İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 5'i engelli işsiz olmak üzere toplam 65 kişilik İplik Eğirme Operatörü mesleğinde 6 ay sürecek olan İşbaşı eğitimlerinin 16 Aralık'ta başlayacağını belirtti.
En az 2 sigortalı çalışanı olan özel sektör işyerlerinde uygulanan programda İŞKUR olarak katılımcıya net asgari ücret düzeyinde cep harçlığı verileceğini kaydeden Akkoyun, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderlerinin de ödenmekte olduğunu ifade etti.
İşe başlatılacak olan çalışanları seçme ve bilgilendirme toplantısına İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyun, Bulut Tekstil İnsan Kaynakları Sorumlusu ile birlikte İş ve Meslek Danışmanı Oğuzhan Panavur ve Gülşah Karalar katıldı.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE