İlginizi Çekebilir

1

Osmaniye İl Koordinasyon Kurulu Toplandı

2

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Zeytin Hasadı Yaptı

3

Gizlice, Muhtarlar Gününü Kutladı

4

Osmaniye’de Pozitif Vaka Sayısı Bildiğiniz Gibi

5

“Muhtarlar devletle millet arasında köprü vazifesi kuran önemli bir görev üstleniyor”

6

Osmaniye'de Muhtarlar Günü kutlandı

7

Adana ve Osmaniye'de yanan ormanlık alanlarda 4 milyon fidan toprakla buluşacak

8

Osmaniye Valisi Dr. Yılmaz'ın Muhtarlar Günü Mesajı

9

Osmaniye Belediyesi Kitap Fuarı Cuma Günü Açılıyor

10

Osmaniye'de Pozitif Vaka Sayılarındaki Yükseliş SürüyorOsmaniye’de Covit-19 Denetimleri Son Sürat Devam Ediyor

Osmaniye’de Covit-19 Denetimleri Son Sürat Devam Ediyor

OSMANİYE - Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Hüseyin Zafer katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi.

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. İnşallah hep birlikte tedbirlere uyarak, aşılarımızı olarak üstesinden geleceğiz. Korona virüs bitene kadar tedbirleri asla gevşetmemeliyiz ve aşılarımızı bir an evvel olmalıyız. Aşı sürecini başlatmış olan vatandaşlarımızın da bir an evvel aşı süreçlerini tamamlaması çok önemli. Bu, hepimizin sağlığı için gerekli. Aşı olma konusunda asla tereddüt yaşamayalım. Bakanlığımızın öncülüğünde oluşturulan Bilim Kurulu bu hususta bütün araştırma ve değerlendirmeleri yapıyor, bunun sonuçlarına göre de yapmamız gerekenler konusunda tavsiyelerde bulunuyor, uymamız gereken kuralları öneriyor. Dolayısıyla bizlerin de bu kurallara uyması gerekiyor. Aşı konusunda da Bilim Kurulu mutlaka aşı yaptırılması gerektiğini öneriyor. Korona virüsle mücadelede tedbirlere uymak ve aşı olmak çok önemli. ” diye konuştu.