Mustafa korkar
23.08.2020 00:21:59
Güzel osmaniyemin güzel insanları ama inatlar.niye devletimiz sağlık bakanımız sosyal mesafeyi koruyun maskenizi takın kalabalıktan uzak durun dedikçe osmaniyemin hüzel insanları bırakın tüm türkiye ne hikmetse uymuyor osmaniyemde zaten doğru dürüst uyan yok bakıyorum sokaklara çarşıya işi olanda çarşıda olmayanda sırf gezmek için çıkmış çarşıya maske desen yok.düğün salonlarında girerken maske var ama içerde takan pek nadir mahalle aralarında olan düğünlerde davullar çalıyor insanlar yan yana oturup yüzlerine tebessümle gülüp konuşuyor maske tabiki yok asker uğurlaması sosyal mesafe yok maske takan yok maske nerde kollarda takılı yahu maske niye deniyor yüzüne tak diye koluna takılan kolluk değil maske kafeler açık mağazalar açık avm ler açık ama mesafeli olması lazım uygulayan varmı tabiki yok cenazelerde maske takan yüzde 10 veya 20 bu sayı yetmez düğünler de gelin damat dahil kimse takmıyor herkes maske kullanması gerek aksi taktirde vaka sayısı düşmez insanlarımkz bana bişey olmaz dedikçe vaka da aynı şekilde yükselişte olur .sosyal mesade sosyal mesafe maske kalabalıktan uzak duralım mümkün olduğu kadar alış verişe kısıtlı çıkalım osmançyemin güzel insnları sabır

Eren Kayık
23.08.2020 05:05:02
Eyvallah, eyvallah

Ali Güneş
23.08.2020 12:31:18
Neden bize geri kalmış ülke diyorlar. İnsanların eğitim ve kültüründen. Geri kalmış milletler laftan anlamaz. Devlet yaptırım yapmalı. Yoksa...

OSMANİYE'DE KORONA VİRÜS TESTİ YAPILDIKÇA POZİTİF VAKA ÇOĞALIYOR

Osmaniye son bir haftadan bu yana yapılan korona virüs testleri artık endişe verici boyutlara gelmeye başladı. Bugün yapılan testte 49 pozitif vakaya daha rastlandı.

Osmaniye son bir haftadan bu yana yapılan korona virüs testleri artık endişe verici boyutlara gelmeye başladı. Bugün yapılan testte 49 pozitif vakaya daha rastlandı.

Artık hem yetkililerin, hem de biz yurttaşların çok iyi düşünme vakti geldi, geçiyor bile. Korona virüsün ilk çıktığı dönemlerde güne 4-5 pozitif vakaya rastlanırken, bu gün artık  neredeyse günlük olarak ortalama 50 civarında pozitif vaka çıkmaya başladı.

Korona virüs belasından kurtulmak için, düğün, taziye, toplu ortamlar, çarşı içerisindeki insanların bir birine sürtünerek yürüme işlemini ne olur bitirelim. Maske, soyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. "Bana bir şey olmaz" diyenlerin çoğu bu illet korona virüse yakalandı. BU işin şakası yok. Herkes aklını başına alsın. Hepimiz birden korona virüse yakalanmadan önlemimizi alalım.