Osman
20.11.2020 14:12:03
Boşuna uğraşmayınız bizim milletimiz cahil kesinlikle uyarılara dikkat ermez corona virüsüne yakalanan kişide corona virüsüne yakalandığını bilsede bilmesede toplum içine çıkmaya devam edecek... Kesin çözüm 2 ay herkes evine kapatılmak zo run da neden bunu devlet büyükleri anlamıyor...? 2 ay insanların dışarı çıkmamasımı devlete külfetli yoksa milletin dışarıda ölmesi bir ailenin yok olmasımı külfetli....? Devlet büyüklerimizi bu konuda duyarlı olmalarını rica ediyorum 2 ay milletimiz evde kalsın sokaklar boşalsın yoksa bunun önüne zinhar geçilemez... Siz gazete yazarları ha bire gelişen değişenleri yazarsınız ama devlet büyüklerini bu konuda daha verimli çalışma yapmalarını yazmazsınız... 2 ay evde kalsa milletim kurtulur ama milletimi çalıştırmaya devam ediyorlar yok milli çöküntü olur yok ülke batar... Bir ülke şuan elden gidiyor buna biri dur demiyor devlet büyükleri mileti çalıştırmaya devam ediyor sonra milleti suçluyor... Ben milletimin ve devletim için canımı bile veririm... Şuan corona virüsü var deyip milleti çalıştıran sağlık insanları neden bu gidişe dur diyemiyor neden 2 ay evden kimse dışarı çıkmasın kimse diyemiyor... Saplıkçılar polisler askerler sokaktan milletimi toplayıp evine götürsün bize 2 ay yeter.... Lütfen ALLAH rızası için bir devlet adamı çıkıp bu kötü gidişe dur desin çocuklar ve yaşlılar evlerde telef oluyor diğer insanlar gezerken gençler evde yaşlılar evde bu çözüm olmaz çalışanlar vürüsü çalıştığı yerden evindeki yaşlı ve çocuklara da bulaştırmaz mı? Bu bir önlem tedbir olamaz...!!! 2 ay ülkemin tüm insanları evine çekilsin belediye başkanları 2 ay ihtiyaç sahibi olanlara zabıtaları sayesinde yardım yada bulunduğu şehirdeki asker polisten eve erzak gider lütfen Devlet büyüklerim milletim 2 ay evde kalsın lütfen.

OSMANİYE’DE KORONAVİRÜSLÜ VAKALARDA KORKULAN OLUYOR

Osmaniye’de koronavirüsün ilk yayıldığı günlerde vaka sayısı 4-5 olurken bugün 280-320 arasında seyrediyor. Koronavirüs kendiliğinden yayılmadı maalesef ki, biz yaydık. Şuan ise koronavirüslü vakalarda korkulan oluyor.

Osmaniye’de koronavirüsün ilk yayıldığı günlerde vaka sayısı 4-5 olurken bugün 280-320 arasında seyrediyor. Koronavirüs kendiliğinden yayılmadı maalesef ki, biz yaydık. Şuan ise koronavirüslü vakalarda korkulan oluyor. Eğer bireysel olarak önlemimizi almamız halinde bu bela hepimizin kapısını çalacak ve misafirde olmayacak. Canımızı alana kadar bekleyecek.

Cehalet ancak bu kadar olabilir. Kentimizde yaşayan bir çok insan koronavirüs testi pozitif çıkan her hangi bir kişi ile temasta bulunuyor. Ancak bunu kimseye söylemiyor. Kendisi de koronavirüs olunca da herkese bulaştırmaya devam ediyor. Durumu ağırlaşınca yoğun bakım servisine alınıyor. Bu işin utanılacak bir şeyi yok. Koronavirüse yakalanmak da suç değil. Görüyoruz, devlet başkanları bile koronavirüse yakalanıyor. Siz neyi saklıyorsunuz, anlamak mümkün değil. Osmaniye’de koronavirüs bu şekilde çoğalıyor. Lütfen koronavirüslü biri ile temasta bulunduysanız söyleyin ve ölmeden tedavi edilin ve kurtulun. Unutmayın ki, koronavirüs bulaştığını söylemek değil, söylememek öldürüyor. Biz herkesi bilinçli olmaya davet ediyoruz.