OSMANİYE'DE OKUL VE ÖĞRETMENLERE KALİTE ETİKETİ ÖDÜLÜ

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Araştırma-Geliştirme (AR-GE) birimince yürütülen ve 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirdikleri e-Twinning projelerde başarı elde eden öğretmen ve okullara kalite etiketi ödülü verildi. Osmaniye Öğretmenevinde gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hacı Ahmet Kavun ve okul müdürleri ile ödül almaya hak kazanan öğretmenler katıldı.
Avrupa'daki okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa'da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla Türkiye'nin, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetlerinin üyesi haline geldiği belirtildi.
yapılan çalışmalar sonucunda, eTwinning  portalına 44 bin 346 okuldan 177 bin 432 öğretmenin kayıt olduğu ve eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta değerlendirilmekte olduğu kaydedildi. 2018 yılı içerisinde,  eTwinning faaliyeti kapsamında öğretmenlerin yürüttüğü projelerden toplam 4 bin 232 Kalite Etiketi, 789'u ise Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazandığı bildirildi. Ödül alan öğretmen ve okullar tebrik edilirken, 2017 yılında 44 ülkede eTwinning okulu unvanı almaya hak kazandığı bildirildi.