OSMANİYE'DE YAKALANAN 6 DEAŞ ŞÜPHELİSİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Osmaniye'de jandarmanın düzenlediği operasyonla yakalanan, DEAŞ terör örgütü içerisinde 'emir' ve 'savaşçı' düzeyinde faaliyet gösteren 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi.
Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı, DEAŞ terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik, yılbaşında meydana gelebilecek sansasyonel eylemlerin önlenmesi kapsamında, Suriye'deki çatışma bölgelerinde irtibatlı olarak faaliyet gösteren şahısların tespitine ve engellenmesine yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda, 18 aralık günü sabah saat 06'00 sularında belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, Suriye'de bulunduğu süre içerisinde DEAŞ terör örgütü içerisinde 'emir' ve 'savaşçı' düzeyinde faaliyet gösterdiği tespit edilen Suriye uyruklu D.E., M.M., M.K., U.H., H.A. ve H.E.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen, 6 adet cep telefonu, 2 adet bilgisayar ve 1 adet hafıza kartına incelenmek üzere el konuldu.
ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER
Şüphelilerden örgütün öldürülen lideri Ebu Bekir el Bağdadi'ye bağlı olarak çalıştığı ve hücre sorumlusu olduğu öne sürülen H.E., örgüte ait kamplarda sağlık personeli olarak faaliyet yürüttüğü ve yaralanan örgüt mensuplarını tedavi ettiği bildirilen U.H. ile birlikte, ile hendek ve tünel kazma faaliyetlerinde yer aldığı saptanan diğer şüpheliler, Jandarma Komutanlığında ki sorgularının tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildiler.
Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE