İlginizi Çekebilir

1

İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü Göçmen Geri Merkezi’nde yangın paniği

2

Ankara’da mobilya atölyesinde yangın çıktı

3

Çekmeköy’de kayıp 2 kardeş içi su dolu asansör boşluğunda ölü bulundu

4

3 bin liralık telefonu 20 gündür kayıptı, bulununca “insanlık ölmemiş” dedi

5

İki grup arasında çıkan bıçaklı kavga kanlı bitti: 2 yaralı

6

Manisa’da trafik kazası: 1 ölü

7

Edremit’te park halindeki araç yandı

8

Pres makinasına sıkışan işçi hayatını kaybetti

9

Taksiye çarpan otomobil bahçe duvarında asılı kaldı

10

Hasandağı’nda mahsur kalan 2 dağcı askeri helikopterle hastaneye kaldırıldıRusya’da uyuşturucu operasyonu: 16 gözaltı

Rusya’da uyuşturucu operasyonu: 16 gözaltı

Rusya’da farklı bölgelerde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, Rusya Federasyonu Uyuşturucu Trafiği Kontrolü Federal Servisi’nin eski İvanov Bölge Başkanı da dahil toplam 16 kişi gözaltına alındı.
Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından Rusya’da yapılan uyuşturucu operasyonunda ilginç detaylar ortaya çıktı. FSB’den yapılan açıklamada, Rusya’nın Moskova, İvanov, Saratov, Volgograd ve Kabardey-Balkar Cumhuriyeti’nde uyuşturucu operasyonu gerçekleştirildiği, farklı noktalarda uyuşturucu madde üretimi için kurulan tesislerin tespit edildiği bildirildi. Operasyonlarda toplam 16 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, uyuşturucu tesislerinde 59 kilogramdan fazla uyuşturucu hap, uyuşturucu madde yapımında kullanılan 10 tondan fazla kimyasal çözelti, çete üyelerinin kullandığı silah ve mühimmat ile toprak altına saklanmış satışa hazır paketli uyuşturucuların bulunduğu aktarıldı.
Operasyonda yakalananlar arasında dikkat çekici isim ise Rusya Federasyonu Uyuşturucu Trafiği Kontrolü Federal Servisi’nin eski İvanov Bölge Başkanı oldu. Yakalanan eski bölge başkanının uyuşturucu trafiğinin kontrolü ve finansal sorumlusu olduğu belirtilirken, adı kamuoyu ile paylaşılmadı.