SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 'KORONA VİRÜS' EĞİTİMİ VERİLDİ

Osmaniye'de sağlık çalışanlarına, 'corona virüsü' konusunda eğitim verildi. Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan yeni bir alt tipe bağlı "2019-nCoV" olarak tanımlanan Corona virüs hastalığı hakkında, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde görevli personele yönelik eğitim çalışması yapıldı. Valilik Binası Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda ki eğitime, Osmaniye Devlet Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Fidan Doğan konuşmacı olarak katıldı.
Dr.Fidan Doğan, Corona virüs hastalığının belirtileri, bulaşma yolları ve özellikle sağlık çalışanlarının olası ve karşılaşılan vakalarda alacakları tutum ve davranışlar hakkında bakanlık tarafından yayınlanan eğitim kriterlerine ve tespit edilen ve önerilen önlemler anlattı. Ayrıca eğitime katılan sağlık personelleri tarafından sorulan sorular, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Doğan tarafından cevaplandırıldı.
Dr. Doğan, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün web sayfasında coronavirüs hastalığı hakkında sağlık personeli ve vatandaşlara yönelik olarak hazırlanmış olan rehber, ilgili formlar, afiş ve broşür, slaytlar, sık sorulan sorular ve benzeri dokümanların yer almakta ve gerekli hallerde güncellenmekte olduğunu ifade etti.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE