Tekerlekli sandalye uluslararası tenis turnuvaları başladı

Tekerlekli sandalye uluslararası tenis turnuvaları başladı

ANTALYA (AA) - Antalya'da tekerlekli sandalye teniste düzenlenen Alanya Open ve Haydarpasha Palece Open turnuvalari basladi.

Belek Turizm Merkezi'nde Megasaray Tenis Akademisi'nde düzenlenen iki uluslararasi turnuvaya 28 ülkeden 65 sporcu katiliyor.

Paralimpik oyunlarina puan veren turnuvalarda Türkiye'den 8'i erkek 3'ü kadin 11 sporcu mücadele ediyor.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaskani Önder Yurdagül, gazetecilere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ara verilen tekerlekli sandalye tenis turnuvalarinin yeniden basladigini belirtti.

Türkiye'nin salgin sürecinde aldigi tedbirler sayesinde iki uluslararasi organizasyonuna ev sahipligi yapmaya hak kazandiklarini vurgulayan Yurdagül, arka arkaya düzenlenen Alanya Open ve Haydarpasha Palece Open turnuvalarinda erkek, kadin ve junior kategorilerinde 28 ülkeden katilim oldugunu vurguladi.


- "Kovid-19'a karsi tüm tedbirlerimizi aldik"


Her iki turnuvada da 3'er bin avro para ödülü dagitilacagina dikkati çeken Yurdagül, sunlari kaydetti:

"Turnuvanin tüm giderleri sponsorlar tarafindan karsilaniyor. Pandemi sürecinden sonra en yüksek ülke katilimli uluslararasi organizasyonlara ev sahipligi yapiyoruz. Kovid-19'a karsi tüm tedbirlerimizi aldik. Özellikle sporcular ülkelerinden çikarken ve ülkemize girislerinde PCR testlerine tabi tutuldular. Kullandiklari ekipmanlar ve sahalar günde 2-3 kere dezenfekte ediliyor. Tüm sporcular maske kullanirken, otelin her kösesinde dezenfektan bulunuyor."

Milli takim sporcularindan turnuvalarda derece beklediklerini anlatan Yurdagül, buradan alinacak puanlarla sporcularin paralimpik oyunlarina gitmeye bir adim daha yaklasacagina isaret etti.

Yurdagül, 2021'de de Serik Belediyesinin destegiyle Serik Open turnuvasini düzenlemeyi planladiklarini söyledi.


Haber Kaynak : aa