TOBB BAŞKANI HİSARTCIKLIOĞLU OSMANİYE'DE

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin son bir yılda ihracatını yüzde 2 arttırırken, Osmaniye'nin ise yüzde 24 arttırdığını belirterek, "12 misli artırmış durumdadır. Burada, yatırım yapan, üretim ve ihracat yapan kardeşlerimden Allan razı olsun." dedi.
İlk olarak Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 15 Temmuz Şehitler Amfisi'nde Fahri Doktora Tevdi Töreni'ne katılan Hisarcıklıoğlu, ardından Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Devlet Bahçeli Toplantı Salonunda yatırımcı ve işadamlarıyla,  istişare toplantısında bir araya geldi.
Konuşmasının başında, Osmaniye'nin, yaylalarıyla, yöresel yemekleri ve yer fıstığı ile gönüllere taht kuran bir yer olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, "Yörük Türkmen obalarının memleketi, Torosların muhafızı Osmaniye'de bizi sevgiyle muhabbetle karşıladınız, hepinize çok teşekkür ediyorum." dedi.
Hisarcıklıoğlu, kentin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu, Çukurova'ya bağlayan kavşak noktası olduğunu belirterek, "Liman, hava alanları ve büyükşehirlere yakın olduğundan geleceğin ticaret üstü olma potansiyeline Osmaniye'miz sahiptir. Organize sanayi bölgemiz şimdiden tamamen dolmuş durumda.Artık OSB'yi daha da büyütmek için çalışıyoruz. Diğer yandan bölgenin lojistik merkezi haline getirecek önemli adımlar atılıyor. Osmaniye'de OSB'yi Erzin limanına bağlayan, bağlantı yolu tamamlanmış durumda. Mersin, Adana, Osmaniye, Gaziantep hızlı tren hattı projesi çok önemli bir yatırımdır ve burayı da canlandıracaktır. Esasında Osmaniye tüm bu yatırımları fazlasıyla hak ediyor. Çünkü Osmaniye, Türkiye'nin zenginleşmesi için durmadan yorulmadan çalışan şehirlerimizin başında geliyor. Son on yılda il bazında Türkiye'de milli gelir üretimini en çok yükselten 81 il içerisinde Osmaniye ikinci olmuştur. Son on yılda en fazla geliri zenginleşen şehirlerimizden ikincisidir. Türkiye son bir yılda ihracatını yüzde 2 arttırırken, Osmaniye yüzde 24 arttırmıştır, 12 misli artırmış durumdadır. Burada, yatırım yapan, üretim ve ihracat yapan kardeşlerimden Allan razı olsun. Türkiye'nin en büyük bin sanayisi içerisinde. On sene önce geldiğimizde Osmaniye'de firma sayısı sıfırdı, bir tane yok. Ama bugün 5 tane şirketimiz Türkiye'nin en büyük bin şirketi arasında yer alıyor. İşte tüm bu başarıların gerçek mimarı sizlersiniz. Osmaniye ekonomisinin ve kalkınması için çalışan Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odama, Ticaret Borsama, başkanlarıma, yönetim kurulu ve meclis üyelerime, tüm çalışan kardeşlerime hepsine teşekkür ediyorum. " dedi.
Konuşmanın ardından bazı işadamlarına plaket takdim edilirken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise OTSO Başkanı Devrim Murat Aksoy ve OTB Başkanı Sait Çenet'e plaket vererek teşekkür etti. Toplantı, daha sonra basına kapalı bir şekilde devam etti.

Haber: İbrahim EMÜL/OSMANİYE