İlginizi Çekebilir

1

Galatasaray günü çift antrenmanla tamamladı

2

Rize’de Türkiye Kano Şampiyonası heyecanı sona erdi

3

Bursaspor’da Tarsus İdman Yurdu maçı hazırlıkları başladı

4

Kaş’ta dalış turizmi gelişiyor

5

Maç öncesi dostluk yemeği

6

Van’da ‘Spor Van Projesi’ start aldı

7

Nazilli’de filenin efeleri sezonun ilk maçına hazırlanıyor

8

Gölbaşı Uluslararası Bilardo Kompleksi uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor

9

BBSK yönetiminden voleybol takımına tam destek

10

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kortej ve branş gösterileriyle devam etti

Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Kahramanmaraş’ta yapılacak

Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Kahramanmaraş’ta yapılacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nı, 16-19 Aralık tarihlerinde Kahramanmaraş’ta düzenleyeceklerini söyledi.
Başkan Güngör, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu’nu makamında ağırladı. Şehirdeki spor faaliyetlerine yönelik gerçekleştirilen ikili görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Şeref Eroğlu, “6 Kasım tarihinde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığını ekibimizin gayretleriyle devraldık. 2024 Paris Olimpiyatları’na kadar 3 yıllığına üstlendiğimiz bu görevde, güreşi özlenen ve milletimizin hak ettiği günlere döndüreceğiz. Kahramanmaraş, beni Dünya Şampiyonluğumda, Avrupa Şampiyonluğumda ve Olimpiyatlarda her zaman destekledi. Şimdi de Türkiye Güreş Federasyonu başkanı olarak Kahramanmaraş’a da hizmet edecek olmaktan gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise açıklamasında, “Kıymetli Şeref Eroğlu kardeşimize ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Kendisi misafir değil, evine, yurduna geldi. Daha önce güreş sporunda gösterdiği başarılarla defalarca göğsümüzü kabartmıştı. Şimdi de Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığına delegelerin büyük bir çoğunluğunun teveccühü ile seçildi. Şehrimizin bir evladının bu başarısından dolayı gurur duyuyorum. Baba ocağına gelmesi, bizlerle beraber olması da bizi ayrıca gururlandırdı” diye konuştu.
Yapılan görüşmenin ardından bir de müjde aktaran Başkan Güngör, “Sağ olsun kıymetli başkanımız geldiğinde talebimizi kırmadı. 16-19 Aralık tarihleri arasında Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nın Kahramanmaraş’ımızda gerçekleşeceği müjdesini de şimdiden vermiş olalım. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak turnuvaya her türlü desteği vereceğiz. Hep ifade ettik, bir şehirde ne kadar uluslararası etkinlik varsa, o şehrin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.