İlginizi Çekebilir

1

Yüzyüzeyken Konuşuruz binlerce hayranını coşturdu

2

Başkan Örki’den Dünya Turizm Günü mesajı

3

Özer: "Her can çok kıymetli"

4

Büyükkılıç’tan istişare toplantısında “öğrenci” duyarlılığı

5

Hasan Kılca ve Mustafa Kavuş, “Çalışan Gençlik” ile buluştu

6

Pozantı’ya "Kısırlaştırma Merkezi" kuruldu

7

Başkan Özlü, öğrencilerle birlikte TeknoFest’te

8

Milletvekili Kahtalı, Eskimalatya’daki deprem konutları için tarih verdi

9

Antalya, EXPO 2021 Hatay’da ’Düğmeli Ev’ ile tanıtılacak

10

Engelini aştı, ürettiği takıları yurt dışına gönderiyorVan Büyükşehir Belediyesi kurbanlık denetimlerini sıklaştırdı

Van Büyükşehir Belediyesi kurbanlık denetimlerini sıklaştırdı

Van Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlenen canlı hayvan pazarında denetimlerini sıklaştırdı. Ekipler bir yandan vatandaşları bilgilendirirken, bir yandan da kurbanlıkların genel muayenelerini gerçekleştiriyor.
Kurban Bayramı’na günler kala kent genelinden getirilen kurbanlıklar İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi’nde bulunan canlı hayvan pazarında satışa çıkarıldı. Pazara getirilen kurbanlıklar, Van Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Van Ticaret Borsasına bağlı veteriner hekimlerin kontrolünden sonra pazara alınırken, pazara giren tüccar ve vatandaşların da bilgilendirilmesi için çalışma yapılıyor. Vatandaşların hasta ve uygun olmayan kurbanlık almaması için küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların genel muayene ve küpe kontrollerini yapan Van Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri, ayrıca tüccar ve vatandaşlara korona virüs önlemlerini hatırlatan el broşürleri de dağıttı.
Vatandaşların kurban kriterlerine uygun hayvan satın alması ve temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları için çalışma yaptıklarını belirten Veteriner Hekim Sevda Kadirhan Zirek, pazarda bulunan kurbanlıkların genel muayeneleri ve küpe kontrollerini yaptıklarını söyledi.
Ekipler, ayrıca kurbanlık hayvanların veteriner hekimi kontrolünde ve mezbahanelerde kesimlerinin yaptırılması için de vatandaşları bilgilendirdi.
Yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirten tüccar ve vatandaşlar ise Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.
Vatandaşların kurbanlarını daha sağlıklı bir ortamda almaları ve kesimlerini yapmaları için Van Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimlerinin Kurban Bayramı süresince hizmet vereceği belirtildi.