• Pazar 2.1 ° / 0.6 ° Mix snow/rain
  • Pazartesi 1.8 ° / -1.1 ° Mix snow/rain
  • Salı 1.2 ° / -3.9 ° Heavy snow

Öğretim Elemanı Alaiddin Koşar


Birinci Yıl Dönümü

Birinci Yıl Dönümü


Değerli okurlar, bu gazetede yazalı tam bir yıl oldu. İlk yazımı geçen sene 23 Temmuz’da yazmıştım. Ekonomi, güncel, eğitim, bilim, sağlık gibi pek çok alanda elimden geldiğince bir şeyler yazmaya, sizleri bilgilendirmeye çalıştım. Bazı yazılarım çok beğeni aldı, bazılarını beğenmeyenler oldu. Zaten önemli olan da bu değil midir? Hepimiz aynı düşüncede tek tip bir insan olsak fikirlerin, tartışmaların, ideolojilerin ne önemi kalır?

Allah ömür verdiği sürece doğruları, doğru bildiklerimi, toplumu ilgilendiren konuları vicdan ve bilim çerçevesinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bu vesile ile de bu yazılarımı sizlere ulaştırmamda aracı olan gazete sahibi Bahri Çolpan beye de teşekkür etmek istiyorum.

Bugün herhangi bir konuda yazı yazmayacağım ama bazı isimleri sadece vefatlarında değil sıradan günlerde de hatırlamak gerektiğine inanarak Muhsin Yazıcıoğlu’nun aşağıdaki dizelerini sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bir hayalim var…

Bütün vatandaşlarımızın ay yıldızlı bayrağın altında şerefle yaşadığı bir TÜRKİYE hayal ediyorum.

Bir hayalim var…

Başını örtenle açanın aynı üniversitede yasaksız, kavgasız kardeşçe yaşadığı bir ülke hayal ediyorum.

Bir hayalim var…

Kürt, Türkmen, Alevi, Sunni ayrımı olmadan; zengin, fakir, yoksul ayrıcalığı görülmeden imtiyazsız, sınırsız, kaynaşmış bir TÜRKİYE istiyorum.

Kısacası Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar kaynaşmış güçlü bir TÜRK dünyası hayal ediyorum.

GÜNÜN SÖZÜ

İNSANA DAYANMAYIN ÖLÜR, AĞACA DAYANMAYIN KURUR, DUVARA DAYANMAYIN BİR GÜN YIKILIR, DAYANIRSANIZ HAKKA DAYANIN O BAKİDİR (MUHSİN YAZICIOĞLU)