• Cuma 28 ° / 21 ° Rüzgarlı
  • Cumartesi 30 ° / 22 ° Rüzgarlı
  • Pazar 31 ° / 22 ° Güneşli

Halil Canlı


Burası Neresi ?

Kendimiz, sevdiklerimiz ve geleceğimiz için pandemi süreci boyunca evimizden ihtiyaç olmadıkça çıkmadık. Zaruri hallerden dolayı markete, eczaneye, postahaneye çıkmak zorunda kaldık ancak her zaman sosyal mesafeyi koruyarak, maske takarak ve hijyene dikkat ederek hareket ettik.


Kendimiz, sevdiklerimiz ve geleceğimiz için pandemi süreci boyunca evimizden ihtiyaç olmadıkça çıkmadık. Zaruri hallerden dolayı markete, eczaneye, postahaneye çıkmak zorunda kaldık ancak her zaman sosyal mesafeyi koruyarak, maske takarak ve hijyene dikkat ederek hareket ettik. Pandemi sürecinde bu hassasiyeti gösteren tüm Osmaniyelileri tebrik ederim.

Bir haziran itibariyle  Covi-19 Pandemi sürecinde yeni bir döneme girdik: Normalleşme..

Kısıtlamalar kalktı ve 1 Haziran'dan itibaren restoran, cafe, pastane, spor salonu gibi yerler her gün saat 22.00'ye dek açık olacaklar. Plajlar, müzeler, ören yerleri, milli parklar ve bahçeler 1 Haziran'dan itibaren belirli kurallarla faaliyete geçecek.Restoran, cafe ve pastanelerin açılmasına rağmen, otellerin sadece otel müşterilerine hizmet veren eğlence merkezi bölümleri dışındaki eğlence mekanlarına izin çıkmadı.

Hal böyleyken..  Osmaniyelinin rotası bellidir...

Karaçay Şelalesi ve Mesire Yeri nerede?

Osmaniye şehir merkezine 4 km mesafede bulunan Karaçay mesire alanından sonra 3,5 km uzunluğundaki tabiat parkının sonunda Karaçay şelalesi bulunmaktadır.

Karaçay deresi dik yamaçlardan aşağıya inerken 25 m yüksekliğinde Karaçay Şelalesini oluşturur. Eşsiz güzelliği ile doğa severler için muazzam bir manzara arz eden Karaçay Şelalesi bölgeye ayrı bir değer katmaktadırr. Karaçay Şelalesi belli bir mesafe arabayla gidildikten sonra ancak patika yolla ulaşılabilen bakir bir doğa harikasıdır. Çukurova’ya has doğal bitkilerin yetiştiği bu alan aynı zamanda günübirlik mesire ve trekking alanıdır. Ayrıca ihtiyaca cevap veren küçük çaplı lokantalar bulunmaktadır.

Osmaniye Masal Park Türkiye’nin İlk ve Tek Milli Kültür Temalı Parkı

Bulunduğu bölgede, ekonomi ve turizmine büyük katkı sağlayan Osmaniye Masal Park  35 dönümlük arazide 19 farklı konseptin yer aldığı Türkiye bölge ve coğrafyasından yola çıkarak özel olarak tasarlanmış benzersiz bir tema parktır. Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinin önde gelen doğal güzelliklerine yer veren; Akdeniz’den Manavgat şelalesi, İç Anadolu’dan Peri Bacaları, Doğu’dan Ağrı Dağı, Ege’den İzmir Saat kulesi, Marmara’dan ise İstanbul silüeti ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Truva Atı ve daha birçok tematik eserin benzerlerinin sergilendiği parkta, Türkiye’nin çevresindeki denizleri ve gölleri temsil edecek şekilde havuzlar da yer almaktadır. Beraberinde, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin adı verilmiş ve teması bu bölgelere has dokunmuş eğlence noktaları bulunmaktadır. Van Gölü Canavarı Temalı Hız treni, Kütahya fincan temalı oyun grubu, Uludağ Tırmanış ve Nuh’un Gemisi temalı Gondol, Galata Kulesi Temalı, Düşüş Kulesi, eğlence ve keyif veren yerler arasındadır.

Osmaniyeli bu mekanları biliyor ama ya başkaları ne kadar biliyor ?

Telefonlarımız elimizden düşmesin! Rotamız Karaçay Şelalesi ve Osmaniye Masal Park olsun..

Doğanın  tadını çıkarırken sosyal medya hesaplarımızdandan bol bol Karaçay Şelalesi’ndeki huzurlu anlarımızı takipçilerimizle paylaşıp onları Osmaniyemize davet edelim. Osmaniye Masal Park’ta geçirdiğimiz eğlenceli vakitler fotograflara yansısın ve hepimiz Osmaniye’nin birer reklam yüzü olalım.

Her şey Osmaniye için..