• Perşembe 12 ° / 8 ° Fırtına
  • Cuma 13 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 13 ° / 6 ° Bulutlu

Dilek İntepe


Çevremdeki İnsanlar

Şöyle bir baktığımız da  ne kadar güzel başarı örnekleri mevcut. Etrafıma bakıyorum insanlara bakıyorum iş fırsatları ve okul vs başarı hikayeleri dışında insanlar başarmak için gayret göstermiyorlar.


Şöyle bir baktığımız da  ne kadar güzel başarı örnekleri mevcut. Etrafıma bakıyorum insanlara bakıyorum iş fırsatları ve okul vs başarı hikayeleri dışında insanlar başarmak için gayret göstermiyorlar. Çok bıkkınlıkları var. Oysa her şeye Rağmen azimle gayret göstermelidir insan. Bıkmamalı hayattan. Hangi zorluk ile karşılaşırsak karşılaşalım çözüm üretmeliyiz çözüm üretemiyorsak önce ruhumuzu  dinlendirmeliyiz. Bizi mutlu edecek unsurları keşfe çıkmalıyız. Bir müzik bir resim bir iğne oyası ,dantel, örgü,  kitap  bu her ne olursa olsun size iyi gelmeli. Belki bir oyun bile bir sohbet dahi size iyi gelecektir. Ya da sakin bir köşe de rüzgarin sesini duymak ,güneşi kalbinize almak... Onun sıcaklığıyla tüm ruhunuzu huzurla sevgiye taşımak olmalı.

Çoğu zaman  bıkkın görüyorum çevremde ki insanları. Hep aynı monotonluk hep aynı işi yapmak birşeyler ile haşır neşir olmamak bizi bizden alıp giden en kötü halimiz.

 Hep birlikte çıkalım bu ruh halinden. Aklınıza gelen en güzel yeniliği yapın kendinize. En güzel sevdiginiz iyiliği. Çevreniz deki sevdiklerinize yaptığınız iyilikleri ,aileniz için yaptığınız iyilikleri bu defa kendimiz için yapalım.

İşte bu andan sonra ruhunuz da değişim başlıyor. Enerjiniz sevgi ve huzur ile buluşuyor. Bundan sonra sizi kimse durduramaz. En güzel yenilikler ,en güzel fikirler ,en güzel başarı hikayeleri neden sizin de olmasın.

Aslında mutlu insan olabilmek bile büyük bir başarıdır. Siz deki mutluluk çevrenize yayılır fark etmeden. Bunu en yakınınızdan en uzağınızda  ki insana ulastirabileceğinizi biliyor musunuz? Aynen domino taşları gibi. Güzellikler ardı ardına sıralanır. Siz bunun farkına bile varmazsınız. Mesela ben neşeli olduğum da bir günaydın diyorum ki " tamam bugün enerjini almışsın" diyor benim tatlı komşularım. Enerji ruhtan beslenir ruh enerjiden. İkisi birbirini çeker. İyi ve kötü enerji olarak.

İsterdim ki etrafımda hersey normal, rutin devam etmesin.  Mesela hep yeni birşeyler  yapsın insanlar. Birşeyler başarmaya çalışsınlar. Hayattan zor da olsa zevk almaya çalışsınlar isterdim. Herkes birine örnek olsa bu örnekler çoğalarak artar. Çünkü başarılar sihirlidir. Gönülden gönüle ,kalpten kalbe ve elden ele dolaşır.

Başarı hikayelerini hep çok sevmişimdir. İstiyorum ki herkes sevsin. Zaten hep çalışıyoruz bir de çalışırken farklı bir hobiniz olsun sizleri beni mutlu eden. Hep mutlu olmayı beklemek zordur. Mutluluk beklenmez alınır.

O zaman napiyoruz ; bizi mutlu eden ne varsa hayatımıza dahil ediyoruz. Bizi üzen ne varsa onları da silip atıyoruz. Negatif hicbirsey bırakmıyoruz hayatımız da. Negatif insanlar da bunlara dahil. Ancak şunu yapabiliriz onlarıda kendimize benzetebiliriz. Ben mesela bunu yaptım. Hiç çekinmeden söyledim. Ve onu şimdi çok daha güzel gülen bir kadın olarak görüyorum. Belki başlarda bana kızdı. Ama bir gün  dedi ki ; "artık senin gibi yapıyorum" farketmeden kendini anlamış kenidini tanımıştı. Şimdi eskisinden de güzel görünüyor. Çünkü ruhu o kadar güzelleşti ki yüzüne yansıdı. Yüzü parlıyor sevgi enerjisinden.

İşte böyle kısa fakat tatlı hikayelerimiz de olabilir. Bizi mutlu edecek. İllaki de çok büyük başarı öyküleri olması gerekmediğini bilmenizi istedim. Sizi ne mutlu edecekse onunla yaşayın. O duyguyu kendinize çekin. Bir iki üç denemekten vazgeçmeyin. Emin olun sevgi ve huzur kaçınılmaz oluyor. Fark etmeden ben neler yapıyorum diyeceksiniz. Tatlı öykülerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Muzo şişman
25.12.2020 08:53:28
Kadirli devlet hastanesi bizden sorulur. biz sevilmek istesek bizi sevmiyorlar.ıvır zıvır işlerle uğraşiyoruk. korku siyaset birde sendikamızı arkamıza aldıkmıyı deme bizim keyfe. ayıkıyonmu.