• Pazartesi 15 ° / 9 ° Bulutlu
  • Salı 13 ° / 7 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 12 ° / 7 ° Sağanak

Dilek İntepe


İçimden Geldiği Gibi Yazıyorum

Hep bazen diye başlarım çoğunlukla bu da sanırım bana özgü hislerime özgü bir durumdan kaynaklanıyor.


Hep bazen diye başlarım çoğunlukla bu da sanırım bana özgü hislerime özgü bir durumdan kaynaklanıyor. Çünkü yazılar kalpten geldiğin de yüreğinden geldiği gibi yazarsın. Ben de öyle yapıyorum tüm hissiyatımı size aktarmaya çalışıyorum. Zaman geliyor kalabalıklar içinde ki yalnızlığımı paylaşıyorum. Zaman geliyor hissettiğim yada görebildiğim yorumsuz kalamadığım durumlardan bahsediyorum.
Kısaca tüm gönül kapımı hissedenlere açıyorum.
Gönül kapısı ne kadar kıymetlidir. Kıymetini ancak gönülden görebilenler bilir. Anlatmak istediğim o kadar çok şey var ki bir sempozyum hazırlansa sanırım saatlerce konudan konuya sohbet edip bilgi alışverişinde bulunabilirim. Çok.mu dertliyim ? Aslında değil!...
Ancak öyle yanlışlar var ki hayatın içinde ,insanların yaşam felsefesin de ve anlayışların da bu durumu çözmek tabi ki mümkün değil ancak sanki konuşulsa bakış açıları ne derece değişirdi. Bu konu da tabi ki şüpheliyim.
Bakış açıları her insanın yaşayış, algılayış ve süre gelen yaşam öğretileri ile ilintilidir. Bu nedenle ne kadar söylerseniz söyleyin , anlatırsanız anlatın değişen hiç bir şey olmaz. Çünkü önce insan değişmelidir. Değişimi insan istemelidir.
Yaşayışında ki farklılığı veyahut da yanlışı önce insanın ruhu ve beyni kabullenmelidir ki çözüme ulaşılabilsin
Bu nedenledir ki dünya' yı değiştiremezsiniz.
İşleyişi değiştiremezsiniz.
Sadece işleyişin içindekiler ne kadar güzelleşebilir ve ne kadar güzel kalmayı başarabilirlerse dünya en azından iyilerle yaşamı sürdürmeye ,yaşamı güzel kılmaya devam edebilecektir.
Tek dileğim her zaman ki gibi adım gibi hep dilediğim insanlık hep güzel düşünce ile dolsa dünya hep güzel kalabilir.
Kötülükler bitmeyeceğine göre iyilikler çoğalsın.
İyi insanları korumayı ve gözetmeyi ihmal etmeyelim . Destekleyerek tüm güzelliklerin kaynağı sevgi ve şefkati içimizde besleyelim. Besleyelim ki dünya bu sevgi ile beslenip güzel kalmaya en azından yok olmamaya güzel enerjilerle devam edebilsin.
Öyle mutlu olun ki ; Enerjiniz , sevginiz tüm insanlığa yayılsın.
Unutmayın ki insan ayna gibidir. Ayna Güzelliği yansıtır.
Güne başlarken ilk tebessüm ayna da kendinize olsun sonra çevrenize.