• Perşembe 19 ° / 14 ° Sağanak
  • Cuma 20 ° / 14 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 23 ° / 14 ° Parçalı bulutlu

Dilek İntepe


Kadın Olmak

Bazı kadınlar hayalperesttir. Her şeyi hayal ederler, görünmeyeni hisseder ve yönetirler. Sevdiklerine kalkan olur kadın.  Bir savaşçı edasıyla her an tüm sevdiklerini koruyup gözetir. Kadın annedir, eştir, abladır, teyzedir, büyükanne ve ninedir. Kadın dünya  demektir.          


Bir kadın bütün kadınların sesi olabiliyor. Tüm dünyanın ve yaşayan canlıların ruhunu aydınlatıyor.

Bazı kadınlar hayalperesttir. Her şeyi hayal ederler, görünmeyeni hisseder ve yönetirler. Sevdiklerine kalkan olur kadın.  Bir savaşçı edasıyla her an tüm sevdiklerini koruyup gözetir. Kadın annedir, eştir, abladır, teyzedir, büyükanne ve ninedir. Kadın dünya  demektir.          

Sevdikleri için her zorluğu göğüsleyendir. En zor zamanlar da , yorgun ve bitkin olduğunda uykusu olduğunda dahi her an yardıma koşan,seven, kucaklayandır.  Kadın kanatsız bir melektir.

    Öyle güzeldir kadın olmak,her an güzel olmaya, kurtarıcı olmaya , iyi bir eş ve iyi bir anne olmaya adaydır. Ne uykusuz geceleri düşünür zor zamanlarda ne de soğuktan çatlayan ellerini. Hiç hissetmez bedeninin yorgunluğunu. Çünkü herşey yolundaysa kadın yorulmuştur ancak mutludur. Çünkü kadın kadındır. En eşsiz varlıktır.

 Kimi zaman nefes almayı unuttuğunun farkına varmaz. Çünkü herşey yolundaysa nefesini hisseder. Onlarca kadın  kalbinizde olmak için değil , övgüler almak için değil, gerçek bir anne ve insan oldukları için tüm sevdiklerini kabullenirler. Siz onları sevin diye değil onlar sizleri çok sevdiği için,  sizinle hatalarınızı bile görmezden gelerek, hayatınıza renk katmak için savaşırlar.

 Şu an bir çok kadın evinde bir çok kadın iş yerinde ailesi için yine mücadele ediyor. Sevdiklerine zarar gelmesin diye bir çoğunun elleri harap temizlikten. Bir çoğu yorgun düşmüş temizlikten, endişeden bedbaht olmuş. Şu an tüm dünya kadınları zor durumda. Eşler elbetteki yardım ediyor büyük bir ihtimal. Peki yalnız olan kadınlar. Onlara da güç kuvvet diliyorum. Bu günlerde geçecek alışkanlıklar değişik sistemler bizimle buluşmada. Biliyorum ki kadınlarımız yine azimle,güçle yol almakta.

  Siz o sizin için dua edenleri sizin için sonsuz sevgiyi koşulsuz yaşayanları unutmayın. Kadınlar dünyanın en korkusuz ,en yorulmaz, en usanmaz, en bıkmaz varlıklarıdır. Kadınlar dünyanın en güzel renkleridir.

 

Dilek Keçecioğlu İntepe Kimdir?

 

1972 Kastamonu merkezde Üç katlı bir ahşap evin Mutfağında dünyaya 

gelmiştir. Günlerce gelmesi beklenen çocuk mutfakta ansızın yakalamıştır annesini.

Annesinin memleketi Kastamonu' da dünya gelmiştir. İlk okul Cumhuriyet ilk öğretim okulundan sonra Merkez Orta okulunda devam etmistir. O yıllarda radyo tiyatrolarına olan ilgisi nedeniyle herkes dışarıda oyun oynarken o radyo da büyük bir hayranlıkla oda tiyatrosunu dinlerdi. Lise Eğitimine Kastamonu Abdurrahman Paşa lisesinde başlamış ancak Baba memleketi Bursa: ya yerlesimi nedeni ile Bursa Atatürk lisesinde eğitimine devam etmiştir. Üniversite hayali kuramamasına rağmen açık öğretim Anadolu Üniversitesini kazanarak eğitim hayatına devam etmiştir.

Çalışmayı çok seven kisiliği nedeni ile lise yıllarının son döneminde ihtiyacı olmamasına rağmen çalışarak İngilizce ve bilgisayar eğitimini kendi karşılamıştır.Ardından gelen iş imkanlarını değerlendirerek çalışma hayatina başladı. 

Tiyatro eğitimi için  ona sunulandan habersizdi.

Kasiyerlik,bayan giyim tezgahtarlık, krediler şefi, ön muhasebe, reklam ve insan kaynakları gibi bir çok işte uzun süreli çalışma hayatının içinde yer almıştır.

1994 ' te eşi Oktay ile evlendikten üç yıl sonra kızları Gülay dünyaya geldi. Çalışma hayatına devam ederken kızlarına annesi bakıyordu. 2003 yılın da annesi Fikriye hanım vefat edince kendinin ve kızının  yalnızlığını gidermek için tiyatro dersi almaya karar verir. Bursa Adile Naşit tiyatrosun da Arkadaşı ile konuşurken Akif Oktay hoca sahne dedir. Dileğin isteğini duyar ve '' ona Fitnat rolünü verin" "sahneye gelsin" denir. Bunun üzerine heyecan doruktadir. Bir şirketin Muhasebesini yöneten durumda iken aynı anda tiyatro sahnesine çıkmak nasip olmuştur. Azimle çalışarak üç perdelik  oyun olan "Parkta Bir Son Bahar Günü"  oyunu ile sahneye merhaba demiştir. Oyunlar, turne... Hayatında hep başkaları için birşeyler yaparken ilk defa kendini olduğundan daha farklı ve mutlu hissetmistir. İlk çalışmadan sonra tiyatro tozu ardından "Bursa Geleneksel Tiyatroları" ,Özel tiyatrolar da oyunlar sergilemeye baslamıştır. Aradan  on yıl sonra TRT ' de Nuri Karadavut hocanın yönetmenliğinde "Nasrettin Hoca Fıkraları ' adlı belgeselle  dizi sektörüne geçiş yapmıştır. Dizide Nasrettin hocanın eşi rolü ile on bölüm oynayarak dizi ardından "arka sokaklar, Evlerden Biri, Ezel , Al  Yazmalım ve Saman yolu' nun bir çok dizisinde rol almıştır. Bu dönem de alaylı bir oyuncu olduğu için kendini sorgulayarak okullu ve alaylı ayrımını test edebilmek kendini geliştirebilmek adına "  Bursa Karagöz Sinema Atölyesi" oyunculuk ve senaryo eğitimlerine iki yıl devam etmiştir. Alınan eğitimlerden sonra Bursa Devlet Tiyatrosuna geçiş yapmış ve Bernard Shaw ' un  oyunu ile Bayan  Ensford Hill karakterine bir nefes  katmıştır.

Bazı etken nedenlerden dolayı tiyatrodan ayrılmak durumunda kaldıktan sonra esinin iş krizleri sonrasında destek olmak adına bayan giyimde pazarda satış yapmaya baslamıştır. Bu dönem zarfında dizi ve tiyatroya ara vererek ailesine destek olamaya çalışmıştır. Pazarda çok sevilen bir insan ve satış yöntemini kullanarak pazarı Butige  çevirmeyi başarır. Bu kadının azmi ve gücüydü. Koşulsuz sevgiye inanmaktı. Tüm sevenleriyle birlikte başarmıştır. Şimdilerde uzun bir aradan sonra Zalim İstanbul dizisinde 15. Bölümde  Nedim' in doktoru Baş hekim karakteri ile geri dönüş yaptı. Yıllardır biriktirdiği yazılarını kaleme alan Kalemşöre bu ünvanının Aktör Levent Aykul uygun bulmuştur. Yazılarını   daha iyi olmasına karar veren Dilek,  her geçen gün tüm içtenligiyle sevenleri için yazmaya  devam ediyor.

Ayrıca kıymetli Üstad  Ferhan Şensoy'un son filmlerinden olan  'Muhalif Başkan " sinema filminde Şenay karakteri ve bir diğer Sinema Filmi *Kabr-i Cin" sinema filminde Hatice karakteri ile sinema dünyasına renk katmıştır.