• Çarşamba 28 ° / 20 ° Güneşli
  • Perşembe 28 ° / 20 ° Güneşli
  • Cuma 29 ° / 20 ° Güneşli

Dilek İntepe


Mektubum Pulsuz !

Anneler günü geliyor yine ve biz yine öksüz ve yine yetim. Bu yaşta bile bu öyle zor ki küçük yaşta kalanlara Rabbim yardım etsin. Karşılarına binlerce melek çıksın inşallah.


Anneler günü geliyor yine ve biz yine öksüz ve yine yetim. Bu yaşta bile bu öyle zor ki küçük yaşta kalanlara Rabbim yardım etsin. Karşılarına binlerce melek çıksın inşallah. Böyle zamanlar da çok duygulanıyorum o nedenle bazen ilgilenmiyorum kutlamalarla.Fakat evlatlarımız var ve çok şükür ki onlarla yaşıyoruz yine o tatlı anları. Çünkü onların bir annesi var.
Öyle zor bir dönemden geçiyoruz ki pek çoğumuzun pisikolojisi alt üst. Düşünsenize neler yaşıyoruz. Ben bugün iki defa ağladım sinirden. Artık bu kadar çok iş yapmak bu kadar titiz olmak istemiyorum diye. Gerçekten çok yoruluyoruz. Nasıl geçecek bu zamanlar ve biz nasıl iyi olacağız çok merak ediyorum. Bir de gerçek olan bir şey var ki, herşeyin yolunda olduğunu hissettiğinizde emin olun yorgunluğu hissetmiyorsunuz.
Bu zorlu dönemleri sevdiklerimizle paylaşarak kolaylaştırabilir ve atlatabiliriz.
Şahsen ben bazen herşey den elimi eteğimi çekiyorum. Sadece film izliyorum kendime zaman ayırmaya çalışıyorum. Burada sizlerle olmakta elbetteki çok güzel fakat bunaldığınızda gidin makyaj yapın, saçınızı fönleyin. Evde de olsa güzel giyinin. Çıkartın pijamaları , röptesambirları. En güzel hoş giysilerinizi giyinin. Bir çok kişi belki yalnız evinde bir de onları düşünün. Tek başına kalıp bu sıkıntıları kimseyle yan yana oturup konusamayanlar da mevcut. Malum sosyal mesafe.
Ne hale geldik demekten kendimi alamıyorum...
Elbette geçecek bu günler ancak inşallah bizlerde , insanlarımız da kalıcı hasara ve ruhsal bunalımların tavan yapmasına sebep olmaz.
Tedirgin ve diken üstünde yaşamaktan hepimiz çok bunaldık. Amansızca mücadele ediyoruz.
Çalışmaya başladıktan sonra ki hallerimi bir bilseniz içler acısı. Ben kendime acıyorum bazen ki acındırma kavramı ve duygusundan nefret etmeme rağmen. Hiç bir zaman güçsüz olmayı ve güçsüz görünmeyi sevmedim,seçmedim. Seçenlere de çok kızdım diyebilirim.
Ancak yine de acımak istemiyorum kendime. Çünkü sonrasında size kimse yine acımayacak. Acınacak hale gerçekten düşeceksiniz belkide.
Böylesi yazıyorum yine ancak siz bakmayın bana ben sizlerle paylasinca terapi oluyor ruhuma. Bir de benim gibi düşünüp uygulayan dostlarıma. Veyahutta bende böyle olmalıyım diyen dostlarıma belki bir nebze ortak detay bırakıyorum sayfaya. .
Bugün böyle geçer ,yarın düzelir.
Hayatta hüzün olmadan da mutluluk olmadığını artık hepimiz biliyoruz.
Şükür olsun ki saglıklıyız.
Kaybedersek te tekrar kazanırız.
Allah'ın izni ile sağlık ta kazanç ta bizlere bağlı.
Şimdi her şey zor fakat sonra kolay olacak emin olun.
Hatıralar da kalacak bu günler.
Kimimiz kabını dolduracak çok kazanacak, kimimiz kısmetini nasıl kazanacağını idrak edecek.
Nasıl yaşaması gerektiğini neleri yanlış yaptığını görecek.
Görmekle de herşey bitmeyecek tabiki. Uygulamak hayata geçirmek gerekiyor .
Kısacası ben herşeye rağmen iyiyim diyebilirim. Sizlerde ben iyiyim demelisiniz lütfen.
Kötüyüm dediğiniz de tüm kötülükleri yanibasınıza çekmeyin.
Kimsenin kimseye fazlasıyla yetemediği bir dönemdeyiz. Ama emin olun ki hala benciliz. Belki ben bile bencillik yapıyorum arasıra. Benim bencilliğim ise etrafimda hep iyileri görmek istemek.
Onları göremediğimde kaygıya düşüyorum hayat adına.
Kendim için hiç kaygım olmadı. Çünkü çok fazla beklenti içinde olmadım. Hırslarım olmadı, ben sadece kazanmayı ve çalışmayı bilirim. Bir de hiç bitmeyen sevgilerimi. Herşey kalbimiz de güzel olsun ve yüzümüz gülsün isterim.
Çünkü yaşadığımız şu hayatın sonunda ki gerçeği görebiliyorum. Bizleri asıl olarak ,gerçek olarak nelerin beklediğini.
O nedenle dünya malına hiç kaygım yok.
Yaşayacağımız kadar olsun çok şükür. Ne fazlası gelsin ne de az. Sevgide ,özlemde, aclikta hep yeteri kadar olsun. Rabbim çekemeyeğimiz sınavlar da bizi bırakmasın inşallah.
Ben size içimi döktüm. Çünkü ben de uzun uzun sohbet edemiyorum dostlarımla. Hepsini de çok özledim.
Eskiden mektup vardı.
Bu da benim sizlere ve hayata mektubum.