İlginizi Çekebilir

1

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Viyana’daki görüşmelerde önemli ilerleme sağlandı

2

Elazığ’da Covid-19 tedbiri, 3 cadde araç trafiğine kapatıldı

3

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki, ABD’nin Moskova Büyükelçisi Sullivan’ın Washington’a döneceğini doğruladı

4

Burdur Belediyesi’ne Geleneksel Alyazma Kilim Projesi ödülü

5

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: “İskender-M füzesi ya Ermenistan’a teslim edildi ya da Rusya’dan çalındı”

6

Malatya’da bir mezra karantinaya alındı

7

İngiltere Başbakanı Johnson: "Sonbaharda yeni ilaçlar sunulacak"

8

Murat Nehri’ne düşen 6 yaşındaki İpek toprağa verildi

9

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Başaran’ın korona testi pozitif çıktı

10

Biden, Floyd’un ailesi ile görüştüABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay

ABD’de Johnson & Johnson’ın Covid-19 aşısına onay

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Johnson & Johnson firmasının yeni tip korona virüse (Covid-19) karşı geliştirdiği aşının acil kullanımına onay verdi.
ABD’de Pfizer-BioNTech ve Moderna’nın aşılarının ardından Covid-19’a karşı geliştirilen 3’üncü aşı da onay aldı. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Amerikan Johnson & Johnson firması tarafından geliştirilen aşının acil kullanımına onay verdi. Aynı zamanda ABD’de onaylanan ilk tek dozluk Covid-19 aşısı olan Johnson & Johnson’ın orta ve ileri dereceli hastalarda genel etkinlik oranı yüzde 66 olarak açıklanmıştı. Johnson & Johnson’ın aşısının diğer aşılara göre maliyetinin daha düşük olduğu ve derin dondurucular yerine buzdolabında saklanabildiği belirtildi.
ABD’de firma ile Haziran ayı sonuna kadar 100 milyon doz aşı için anlaşma sağlanmıştı. İlk dozların gelecek hafta uygulanmaya başlaması bekleniyor.
ABD Başkan Joe Biden konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu ABD halkı için heyecan verici bir haber ve umut veren bir gelişme. Bugün bu haberi kutlasak da tüm Amerikalıları, ellerini yıkamaya, sosyal mesafeyi korumaya ve maske takmaya devam etmeye çağırıyorum. Birçok defa söylediğim gibi, yeni mutasyonlar yayılırsa işler daha da kötüye gidebilir ve mevcut gelişme tersine dönebilir” dedi.
ABD’de John Hopkins Üniversitesi’nin açıkladığı son verilere göre ülke genelinde korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 511 bin 994’e, toplam vaka sayısı ise 28 milyon 554 bin 445’e ulaştı.